عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق:

لایحه بودجه سال ۹۹ به دولت ارجاع می‌شود

5 اسفند 1398 ساعت 13:59

عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ از ارجاع لایحه بودجه به دولت خبر داد و گفت: با توجه به روند قانونی بررسی دوباره لایحه بودجه سال ۹۹، این لایحه در سال آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


به گزارش خانه ملت، سیدعلی ادیانی با اشاره به مخالفت مجلس با کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ در نشست علنی امروز مجلس گفت:  براساس تبصره ۳ ماده ۱۸۲ آیین‌نامه داخلی جدید مجلس، لایحه بودجه به دولت ارجاع خواهد شد و دولت دو هفته برای اصلاح این لایحه فرصت دارد و پس از آن مجلس بلافاصله لایحه اصلاح شده را در صحن علنی مطرح و بررسی می‌کند. البته کلیات بودجه بار دیگر رأی‌گیری خواهد شد.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از آن، لایحه اصلاح شده برای بررسی به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود و اعضای کمیسیون نیز ۱۵ روز برای رسیدگی فرصت خواهند داشت و پس از بررسی دقیق لایحه مذکور، گزارش کمیسیون به صحن علنی ارسال می‌شود.

ادیانی یادآور شد: عدم تصویب کلیات لایحه بودجه سالیانه یکی از نادرترین اتفاقات در مجلس است و نشان می‌دهد که نمایندگان نسبت به لایحه تدوین شده توسط دولت نظر مساعد ندارند.

عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ افزود: به نظر می‌رسد که با توجه به روند قانونی بررسی دوباره لایحه بودجه سال ۹۹، این لایحه در سال آینده مورد بررسی قرار خواهد گ


کد مطلب: 348081

آدرس مطلب: http://eghtesadeiranonline.com/vdcbwwbf8rhbagp.uiur.html

اقتصاد ایران آنلاین
  http://eghtesadeiranonline.com