رشد رابطه تجاری ایران و آمریکا

23 مهر 1391 ساعت 7:30

از این تجارت دو جانبه ۲۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار صادرات آمریکا به ایران و ۵۰۰ هزار دلار نیز صادرات ایران به آمریکا بوده و این تجارت دو جانبه کسری تجاری ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری برای ایران به همراه داشته است.


تازه‌ترین آمارهای منتشره نشان می‌دهد که ارزش تجارت ایران و آمریکا در ماه آگوست سال جاری میلادی افزایش چشمگیری داشته است. دفتر آمار آمریکا در تازه‌ترین به روزرسانی وب‌سایت خود اعلام کرد که در ماه آگوست سال جاری ایران و آمریکا مبادلات تجاری به ارزش ۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار داشته‌اند.

بر این اساس، از این تجارت دو جانبه ۲۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار صادرات آمریکا به ایران و ۵۰۰ هزار دلار نیز صادرات ایران به آمریکا بوده و این تجارت دو جانبه کسری تجاری ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری برای ایران به همراه داشته است. به گزارش ایسنا، تجارت ایران و آمریکا در ماه جولای ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار بود و در این ماه آمریکا ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به ایران صادرات داشت و مابقی صادرات ایران به این کشور غربی بود. در همین حال گفته شده است که در هشت ماهه سال جاری ارزش تجارت ایران و آمریکا به ۲۰۰ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار رسیده است. در این مدت صادرات آمریکا ۱۹۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و صادرات ایران یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار بوده است. این تجارت هشت ماهه، مازاد تجاری ۱۹۸ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری برای آمریکا به همراه داشته است.


کد مطلب: 63023

آدرس مطلب: http://eghtesadeiranonline.com/vdcdsz09.yt0sx6a22y.html

اقتصاد ایران آنلاین
  http://eghtesadeiranonline.com