تعیین تکلیف بخشی از پول مسدود شده ایران در کره جنوبی

17 تير 1399 ساعت 14:31

رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی اعلام کرد: براساس توافق صورت گرفته، قرار شد بخشی از پول ایران در کره جنوبی بصورت اقلام پزشکی و دارو به کشور برگردد.


حسین تنهایی در مورد آخرین وضعیت پول بلوک شده ایران در کره جنوبی گفت: براساس توافق صورت گرفته، قرار شد بخشی از این پول بصورت اقلام پزشکی و دارو به کشور برگردد. در همین راستا وزارت بهداشت این اقلام را با هماهنگی بانک مرکزی اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه هنوز بحث بازگشت پول نقد مطرح نشده است، افزود: البته این احتمال وجود دارد که پس از دارو تدریجا به سمت واردات مواد غذایی و نهاده‌های دامی حرکت کنیم.

تنهایی در مورد حجم این توافق گفت: بنده هنوز در مورد حجم آن اطلاعی ندارم اما این به تلاش ما بستگی دارد و امیدوارم با هماهنگی و ارتباط وزارت بهداشت و بانک مرکزی، بتوانیم حجم بالایی از این پول را به کشور بازگردانیم.

رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی در مورد احتمال واردت مواد اولیه لوازم خانگی نیز گفت: یکی از پیشنهادهای ما نیز همین است. اما باید توجه داشت که تولیدکنندگان ما با وجود تمام مشکلات روی پای خود ایستاده‌اند و توانستند هم از نظر حجم و هم کیفیت محصولات خود را حفظ کنند.

وی ادامه داد: البته اگر شدت تحریم اندکی کاهش یابد، علاوه بر لوازم خانگی می‌توان در زمینه خودروسازی و پتروشیمی نیز همکاری داشت.

تنهایی در مورد تاثیر تحریم‌ها بر تجارت دو کشور نیز گفت: در حال حاضر بنده آمار دقیقی ندارم اما حجم مبادلات دو کشور بشدت کاهش یافته است.


کد مطلب: 349802

آدرس مطلب: http://eghtesadeiranonline.com/vdcdzn0sxyt0oj6.2a2y.html

اقتصاد ایران آنلاین
  http://eghtesadeiranonline.com