وزیر راه:٥٠ درصد قطعه دوم آزادراه تهران- شمال تا١٤٠٠ ساخته می‌شود

6 اسفند 1398 ساعت 12:37

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستور امروز رییس جمهوری برای ادامه ساخت آزادراه تهران- شمال گفت: با همکاری بنیاد مستضعفان و وزارت راه ٥٠ درصد قطعه دوم تا سال ١٤٠٠ ساخته می‌شود.


به گزارش ایرنا، «محمد اسلامی» امروز (سه شنبه) در مراسم افتتاح قطعه یک آزادراه تهران- شمال، گفت: همیشه سفر به شمال برای مردم  سخت و پر دغدغه بود اما با افتتاح این قطعه و همچنین دستور ویژه امروز رییس جمهور برای تکمیل ٥٠ درصد قطعه دوم، سفر به شمال تسهیل می‌شود.

وی گفت: البته همین حالا با افتتاح قطعه یک، ٦٠ کیلومتر سفر به شمال کوتاه‌تر و ٨٥ میلیون لیتر مصرف بنزین در سال کاهش می‌یابد.

وزیر راه ضمن قدردانی از دستور رییس جمهوری برای ساخت قطعه دوم، گفت: بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی همکاری خود را برای ساخت ٥٠ درصد این قطعه ادامه می‌دهند.

اسلامی با بیان اینکه کشور به کارگاه راهسازی تبدیل شده است، گفت: از «محمد باقر نوبخت» رییس سازمان برنامه و بودجه و این سازمان تشکر می‌کنم که برای تکمیل قطعه یک توجه ویژه‌ای به وزارت راه داشتند.

وی خبر داد که تا پایان دولت تدبیر و امید ٥٨٥ کیلومتر به آزادراه‌های کشور اضافه می‌شود.

اسلامی گفت: تاکنون٣٠٠ کیلومتر در دولت تدبیر و امید آزادراه ساخته شده است و ٣٥ درصد طول ازادراه‌ها تا سال ١٤٠٠ افزایش می‌یابد.

وی گفت:در سال جاری از تبدیل جاده‌های اصلی به بزرگراه ( احداث باند دوم) ٧٣٢ کیلومتر به بزرگراه‌های کشور اضافه کردیم.

اسلامی هم چنین از «عباس آخوندی» وزیر سابق راه و شهرسازی قدردانی کرد و گفت: وی شرافتمندانه پای این کار ایستاد و پروژه را به ٨٠ درصد پیشرفت رساند.


کد مطلب: 348093

آدرس مطلب: http://eghtesadeiranonline.com/vdceov8xxjh8e7i.b9bj.html

اقتصاد ایران آنلاین
  http://eghtesadeiranonline.com