کاسبی به روش میراث فرهنگی گیلان (+عکس)

10 مهر 1393 ساعت 21:39

چندی پیش به مناسبت روز جهانی جهانگردی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان اقدام به پخش پیامک تبلیغاتی برای معرفی جاذبه های گردشگری این استان کرد، اقدامی که با توجه به سطح گسترده پخش این پیامک بسیار مناسب بود.


در حالی که یکی از وظایف سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تبلیغ و فراهم سازی و تسهیل گردشگری و بالطبع کسب در آمد است، اما برخی ادارات این معاونت ریاست جمهوری برای انجام وظیفه ذاتی خود نیز هزینه دریافت می کنند.
 
به گزارش عصرخبر، چندی پیش به مناسبت روز جهانی جهانگردی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان اقدام به پخش پیامک تبلیغاتی برای معرفی جاذبه های گردشگری این استان کرد، اقدامی که با توجه به سطح گسترده پخش این پیامک بسیار مناسب بود.
 
 
اما نکته جالب این پیامک تبلیغاتی هزینه دار بودن آن بود، چرا که در صورت تمایل مردم برای آشنایی با جاذبه های گردشگری گیلان باید برای هر پیامک 50 تومان بپردازند در حالی که این وظیفه ذاتی این سازمان است که به صورت رایگان جهت جذب گردشگر اقدام به تبلیغات کند آن هم به صورت رایگان کند چرا که مکانیزم کسب درآمد و سود از جذب گردشگر به نحوی دیگر است نه کاسبی پیامکی!
 
حال باید دید توجیه این سازمان برای اقدام چیست؟


کد مطلب: 260245

آدرس مطلب: http://eghtesadeiranonline.com/vdcgtz9xnak93x4.rpra.html

اقتصاد ایران آنلاین
  http://eghtesadeiranonline.com