خبر شهادت جمشید دانایی‌فر مرزبان ربوده‌شده تایید شد

1 شهريور 1393 ساعت 14:17

خبر شهادت جمشید دانایی فر یکی از مرزبانان گروگان گرفته شده ایرانی توسط گروهک تروریستی ، از سوی معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تایید شد.


خبر شهادت جمشید دانایی‌فر مرزبان ربوده‌شده تایید شد .
 
 ˈعلی اصغر میرشکارˈ در گفتگو با ایرنا خبر شهادت جمشید دانایی فر توسط گروهک تروریستی را تایید کرد. ماجرا به هفدهم بهمن ماه سال ۹۲ بر می گردد که پنج مرزبان جمهوری اسلامی ایران به نام های ˈرامین حضرتی، سجاد زاهانی، جمشید دانایی فر، محمد نظامی و جمشید تیموریˈ در منطقه مرزی جکیگور استان سیستان و بلوچستان ربوده شدند و دو روز بعد گروهکی موسوم به «جیش العدل» با انتشار تصاویر آنان، مسوولیت این اقدام تروریستی را بر عهده گرفت.
 
با گذشت چند روز از این ماجرا گروهک مطالباتی مطرح کرد که نشان می داد میل و عجله چندانی برای شهادت مرزبانان ایرانی ندارد از این رو تلاش های دیپلماتیک، امنیتی ـ اطلاعاتی و نیز میانجیگری های محلی با گروهک جیش العدل آغاز شد.
 
در نهایت با پیگیری های صورت گرفته، چهار نفر از مرزبانان ایرانی از دست گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل بدون برآورده شدن مطالبات این گروهک رهایی یافته و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند، اما سرنوشت گروهبان جمشید دانایی فر در هاله ای از ابهام قرار داشت تا به امروز که خبر شهادت وی مورد تایید قرار گرفت.


کد مطلب: 250076

آدرس مطلب: http://eghtesadeiranonline.com/vdchqvni-23nmvd.tft2.html

اقتصاد ایران آنلاین
  http://eghtesadeiranonline.com