قیمت محصولات گرمایشی کاهش یافت

5 مرداد 1398 ساعت 9:45

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع گفت: قیمت محصولات گرمایشی در چند ماه اخیر به واسطه افزایش عرضه روند نزولی به خود گرفته است.


محمدباقر معتمد در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با بازار محصولات سرمایشی و گرمایشی گفت: بازار با کمبود کالا مواجه نیست و در ماه‌های اخیر قیمت کالا نسبت به گذشته کاهش داشته است و این در حالی است که در ایام پایانی سال گذشته و فروردین‌ماه سال جاری، قیمت کالاهای مصرفی رشد قابل توجهی داشته است.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع افزود: کارخانه‌های تولیدی کاهش قیمت را در دستور کار قرار دادند و از سوی دیگر فروشندگان در سطح شهر در راستای افزایش سطح خرید و فروش و رونق کسب و کار، میزان سود خود را کاهش داده‌اند که این موارد در کنار افزایش حجم محصولات در بازار، کاهش قیمت‌ها را به دنبال داشته است.
 
وی تاکید کرد: در شرایط فعلی بازار به دنبال آن است که با ارائه خدمات مناسب، محصولات را تنها برای مصرف‌کنندگان واقعی تأمین کند.
 
معتمد تاکید کرد: مواد اولیه از سوی کارخانه‌ها تأمین شده و مشکلی در زمینه مواد اولیه وجود ندارد و این در حالی است که در چند وقت اخیر حجم محصولات وارداتی به شدت کاهش یافته و بازار از طریق محصولات داخلی تأمین می‌شود.
 
وی در رابطه با خدمات پس از فروش محصولات گرمایشی یادآور شد: پیشنهاد اتحادیه آن است که محصولات خریداری شده از سوی مشتریان دارای خدمات پس از فروش باشد و در کنار آن خرید از شرکت‌هایی صورت بگیرد که در ایران دارای کارخانه تولیدی باشند زیرا کارخانه‌های تولیدی برنامه‌ریزی دقیقی در زمینه تأمین قطعات یدکی دارند.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع گفت: در حال حاضر قیمت یک پکیج گرمایشی درجه یک برای واحد مسکونی با متراژ ۷۰ تا ۸۰ متر در حدود سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.
 


کد مطلب: 345018

آدرس مطلب: http://eghtesadeiranonline.com/vdcizwapvt1a5u2.cbct.html

اقتصاد ایران آنلاین
  http://eghtesadeiranonline.com