امتیاز مثبت
۰
نرخ خودرو در بازار امروز دوشنبه ۸ مهر ۹۸ / تداوم ثبات قیمت خودرو‌ها
دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۶
کد مطلب: 346073
 
سمند LX افزایش قیمت پیدا کرده و حدود ۲۰۰ هزار تومان گران شده است. قیمت روز سمند LX در حال حاضر حدود ۷۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است. از طرف دیگر سمند EF۷ بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده و همچنان ۸۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. پراید ۱۱۱ در بازار مثل هفته پیش ۴۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که حدود شش میلیون بیشتر از قیمت مصوب کارخانه است. پراید سایپا ۱۳۱ هم حدود سه میلیون گران‌تر از نرخ مصوب و با قیمتی حدود ۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.
فروشنده‌ها در بازار خودرو کاری به کار رکود بازار ندارند و با وجود اینکه خریداری برای ماشین‌های گران‌قیمت وجود ندارد، همچنان بر قیمت‌های قبلی اصرار می‌کنند. طوری که امروز هم مثل روز گذشته قیمت محصولات پرفروش سایپا و ایران خودرو در بازار تغییری نکرده و صرفا شاهد گران شدن سمند LX هستیم.
 
قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸
 
به نوشته فرارو محصولات ایران خودرو همچنان به روند ثبات قیمت خود که از اول هفته در پیش گرفته بودند، ادامه می‌دهند. به جز سمند LX، دیگر محصولات ایران خودرو امروز تغییری نسبت به روز گذشته ندارند و سر جایشان ثابت ایستاده‌اند. سمند LX بر خلاف روند روز قبل، افزایش قیمت پیدا کرده و حدود ۲۰۰ هزار تومان گران شده است. قیمت روز سمند LX در حال حاضر حدود ۷۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است. از طرف دیگر سمند EF۷ بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده و همچنان ۸۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.
 
پژو ۴۰۵ GLX همچنان در بازار با قیمت ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، یعنی حدود هفت میلیون بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. مدل دوگانه‌سوز این خودرو با اختلاف چهار میلیونی روی ۷۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ایستاده و در بازار حدود ۹ میلیون گران‌تر از نرخ مصوب کارخانه قیمت‌گذاری می‌شود. امروز پژو ۴۰۵ SLX هم سرجایش متوقف شده و حدود ۱۲ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه یعنی ۷۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.  

پژو پارس مثل روز‌های قبل سرجایش ایستاده و هیچ تغییری نکرده است. قیمت روز پژو پارس در بازار ۸۹ میلیون تومان است و حدود ۱۱ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار هم وضعیتی مشابه پژو پارس دارند و نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده و هر دو در بازار با قیمت ۹۱ میلیون تومان فروخته می‌شود. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار با قیمت ۷۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار ظاهر شده و تغییری نسبت به روز‌های گذشته ندارد.

همچنین با وجود اینکه ایران خودرو قیمت رانا را ۶۷ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، اما این محصول در بازار با قیمت ۷۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. امروز دنا معمولی تیپ ۲ در بازار ثابت باقی مانده و ۱۰۸ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. دنا پلاس تیپ ۱ در بازار همچنان ۱۱۹ میلیون تومان قیمت دارد و این در حالی است که دنا پلاس یکی از سه محصول ایران خودرو است که همچنان فروش آن ادامه دارد و با این وجود شاهد کاهش قیمت آن در بازار نیستیم. از طرف دیگر دنا پلاس توربو با وجود اینکه عنوان خودرو ملی را یدک می‌کشد، در بازار با قیمت ۱۶۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت روز گذشته (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان 
۵۲,۴۰۰,۰۰۰
۵۲,۴۰۰,۰۰۰
۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX
۷۲,۱۰۰,۰۰۰
۷۱,۹۰۰,۰۰۰
۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7
۸۰,۲۰۰,۰۰۰
۸۰,۲۰۰,۰۰۰
۶۹,۷۷۳,۰۰۰
پژو GLX 405
۷۰,۵۰۰,۰۰۰
۷۰,۵۰۰,۰۰۰
۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه‌سوز
۷۴,۵۰۰,۰۰۰
۷۴,۵۰۰,۰۰۰
۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405
۷۹,۰۰۰,۰۰۰
۷۹,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس
۸۹,۰۰۰,۰۰۰
۸۹,۰۰۰,۰۰۰
۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2
۷۵,۸۰۰,۰۰۰
۷۵,۸۰۰,۰۰۰
۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5
۹۱,۰۰۰,۰۰۰
۹۱,۰۰۰,۰۰۰
۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو 206 صندوق‌دار
۹۱,۰۰۰,۰۰۰
۹۱,۰۰۰,۰۰۰
۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا
۷۴,۰۰۰,۰۰۰
۷۴,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ 2
۱۰۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
دنا پلاس تیپ 1
۱۱۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۰,۹۳۴,۰۰۰
دنا پلاس توربو
۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
پژو 207 دنده‌ای
۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰
۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک
۱۵۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۴,۰۰۰,۰۰۰
حاشیه بازار
دانگ‌فنگ H30 تیپ 2
۱۲۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۲۹,۰۰۰,۰۰۰
۷۶,۵۰۰,۰۰۰

 

قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸
 
خودرو‌های سایپا هفته را با ثبات قیمت شروع کرده‌اند و همچنان به این روند خود ادامه می‌دهند. طوری که تقریبا همه محصولات سایپا در بازار خودرو با همان قیمت‌های هفته پیش خرید و فروش می‌شود. برای مثال امروز تیبا صندوق‌دار در بازار همچنان با قیمت ۴۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود که حدود پنج میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. اختلاف قیمت تیبا ۲ در بازار و کارخانه به یک و نیم میلیون می‌رسد و این محصول در بازار مثل هفته گذشته با قیمت ۵۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. از طرف دیگر ساینا در بازار حدود دو میلیون ارزان‌تر از کارخانه خرید و فروش می‌شود. طوری که سایپا قیمت ساینا را حدود ۵۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد و این محصول در بازار با قیمت ۵۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.
 
قیمت روز پراید امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸
 
پراید بدون هیچ تغییری نسبت به پنجشنبه هفته پیش باقی مانده و سر جایش ایستاده. پراید هاچ‌بک یا همان سایپا ۱۱۱ در بازار مثل هفته پیش ۴۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که حدود شش میلیون بیشتر از قیمت مصوب کارخانه است. پراید سایپا ۱۳۱ هم حدود سه میلیون گران‌تر از نرخ مصوب و با قیمتی حدود ۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. از طرف دیگر پراید وانت این روز‌ها روی نرخ ۴۳ میلیون تومان ایستاده و سه میلیون با نرخ مصوب کارخانه اختلاف دارد. 

قیمت روز محصولات سایپا امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان)  قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱
۴۶,۱۰۰,۰۰۰
۳۹,۹۴۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱
۴۰,۹۰۰,۰۰۰
۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 
پراید وانت سایپا ۱۵۱
۴۳,۰۰۰,۰۰۰
۴۰,۳۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار
۴۸,۲۰۰,۰۰۰
۴۳,۴۴۳,۰۰۰
تیبا ۲
۵۳,۰۰۰,۰۰۰
۵۱,۶۰۳,۰۰۰
ساینا
۵۳,۸۰۰,۰۰۰
۵۵,۹۴۳,۰۰۰
کوییک دنده‌ای
۶۰,۴۰۰,۰۰۰
۶۱,۲۰۰,۰۰۰

 

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸
 
محصولات مدیران خودرو امروز هم مثل روز‌های گذشته سر جایشان ثابت ایستاده‌اند. قیمت روز MVM X33 در بازار حدود ۲۱۵ میلیون تومان قیمت دارد و تقریبا ۲۱ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. به طور کلی مدیران خودرو قیمت محصولاتش را بالاتر از بازار در نظر می‌گیرد و این مورد محدود به MVM X33 نیست. برای مثال MVM X22 دنده‌ای در بازار همچنان ۱۵۲ میلیون تومان است و حدود ۱۰ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. MVM X22 اتوماتیک هم وضعیت مشابهی دارد و روی ۱۸۰ میلیون تومان ایستاده. باید توجه داشته باشید که شرکت مدیران خودرو قیمت این محصول را حدود ۱۵ میلیون تومان گران‌تر و حدود ۱۹۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کند. در آخر MVM ۳۱۵ هاچ‌بک در بازار همچنان ۱۲۰ میلیون تومان است و حدود ۲۰ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود.

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
ام وی ام 315 هاچ‌بک
۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 دنده‌ای
۱۵۲,۰۰۰,۰۰۰
۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 اتوماتیک
۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X33
۲۱۵,۰۰۰,۰۰۰
۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰

 

قیمت محصولات کرمان موتور امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸
 
محصولات کرمان موتور به روند همیشگی خود، یعنی ثبات قیمت برگشته‌اند و بعد از کاهش قیمت چهار میلیونی روز گذشته، امروز تغییری در قیمت‌ها ایجاد نکرده‌اند. جک J۴ امروز در بازار با قیمت ۱۳۸ میلیون تومان فروخته می‌شود که تقریبا ۱۲ میلیون پایین‌تر از قیمت مصوب کارخانه است. توجه داشته باشید که کرمان موتور قیمت محصولاتش را بالاتر از نرخ‌های بازار در نظر می‌گیرد. برای مثال نرخ مصوب جک J۴ در کارخانه ۱۵۰ میلیون تومان است. امروز جک S۳ بدون تغییر نسبت به روز گذشته و حدود ۲۷ میلیون کمتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. قیمت روز جک S۳ در بازار ۱۸۳ میلیون تومان و در کارخانه ۲۱۰ میلیون تومان است. اختلاف قیمت بازار و کارخانه برای جک S۵ به اوج خود می‌رسد. طوری که این خودرو در بازار ۲۵۹ میلیون تومان است، اما کرمان موتور در طرح‌های فروش آن را حدود ۴۲ میلیون بیشتر و با نرخ ۳۰۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کند.

قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک
۱۳۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک
۱۸۳,۰۰۰,۰۰۰
۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک
 ۲۵۹,۰۰۰,۰۰۰
۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰