امتیاز مثبت
۰
مدیر مالی بانک مسکن خبر داد
۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن مهر به خزانه دولت بازگشت
يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 224177
 
مدیر امور مالی بانک مسکن با اعلام این‌که ۲۵۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مسکن مهر بازپرداخت شده است، گفت:‌ معوقات بازپرداخت تسهیلات این طرح ۶ تا ۷ هزار میلیارد ریال است.
حجت‌الله مهدیان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به کاهش مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر، افزود: بازپرداخت این تسهیلات از 20 سال به 15 سال کاهش یافته، اما با این حال تاثیر چندانی در بازپرداخت نداشته است. نمی‌توان گفت اصلا تاثیری نداشته، اما تاثیر کاهش 5 ساله بازپرداخت خیلی کم بوده است.

وی ادامه داد:‌ البته ترجیح بانک مسکن بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر در 20 سال بود، اما بانک مرکزی به‌عنوان سیاست‌گذار کلان پولی کشور 15 ساله ابلاغ کرده و ما هم به شبکه‌ها این را اعلام کرده‌ایم.

مدیر امور مالی بانک مسکن در پاسخ به این پرسش که چه میزانی از تسهیلات مسکن مهر تاکنون بازپرداخت شده است، اظهار کرد: تا پایان سال گذشته تمام قراردادهای مسکن مهر در قالب مشارکت مدنی بود و در این دوران هیچ قسطی پرداخت نمی‌شود. اما از اواخر سال گذشته که تسهیلات تبدیل به فروش اقساطی شد روند بازپرداخت اقساط نیز آغاز شده است.

مهدیان با تاکید بر این‌که در حال حاضر حدود 2500 میلیارد تومان از محل بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر وصولی داشته‌ایم، در خصوص معوقات تسهیلات مسکن مهر نیز گفت: خوشبختانه معوقات تسهیلات کمتر از انتظارات بوده و از آن چیزی که تصور می‌شد کمتر است، هم‌اکنون معوقات حدود 6 تا 7 هزار میلیارد ریال است.