امتیاز مثبت
۰
پرفروش‌ترین کتاب‎های پاییز 96
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب: 328884
 
گزارشی هم که حالا درباره فصل پاییز در اختیار داریم، موید این موضوع است که مخاطبان به سراغ نام‌های آشنا و زیاد شنیده‌شده می‌روند.
با بررسی کتاب‌های پرفروش در فصل پاییز می‌توان توجه مخاطبان به نام‌های آشنا مانند برندگان نوبل ادبیات را به طور مشهود در میزان استقبال از آثار مشاهده کرد.

 
به گزارش مهر، در ادامه روند بررسی کتاب‌های مورد استقبال در بازار نشر کشور که با انتخاب ۲۰ ناشر فعال و بررسی آثارشان صورت می‌گرفت، این بار، با پشت سر گذاشتن فصل پاییز و ورود به زمستان، گزارشی درباره پرفروش‌های بازار کتاب در کشور آماده کردیم که می‌تواند شمایی کلی از میزان استقبال کتاب‌خوانان ارائه کند.

 
گزارش پیشین درباره پرفروش‌های بهار امسال بود که پس از برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی تهران و آغاز فصل تابستان منتشر شد. در آن گزارش خوش اقبالی نویسندگان سوئدی و ترجمه آثارشان در بازار نشر ایران مشهود بود. گزارشی هم که حالا درباره فصل پاییز در اختیار داریم، موید این موضوع است که مخاطبان به سراغ نام‌های آشنا و زیاد شنیده‌شده می‌روند. در این میان، می‌توان استقبال از آثار برندگان جوایزی چون جایزه نوبل کازئو ایشی گورو و پاتریک مودیانو را مشاهده کرد.

 
نام‌های آشنا چه درباره نویسنده، چه مترجم و چه دغدغه بودن موضوع کتاب برای مخاطب، باعث شده اند که تعدادی از نام‌هایی که در این گزارش مرور می‌شوند، در گزارش‌های پیشین هم مطرح شده باشند. به این ترتیب، تعدادی از کتاب‌ها با نوبت‌های مختلف چاپ به عنوان پرفروش‌های ناشران در این گزارش درج شده اند. تذکر این نکته نیز بی لطف نیست که تعداد کمی‌از ناشران به دلیل میسر نشدن کسب اطلاعات از ناشران گزارش قبلی، جایگزین شده اند که هم موجب تنوع و تغییر نمونه آماری شده و هم مسیر ورودشان را به این گزارش هموار کرده است.

 
در ادامه گزارش پرفروش‌های فصل پاییز ۹۶ را از نظر می‌گذرانیم
 
انتشارات آفرینگان، زیرمجموعه ای از مجموعه انتشاراتی ققنوس است که به چاپ کتاب‌های تالیف و ترجمه برای مخاطبان گروه سنی نوجوان می‌پردازد و در این زمینه آثاری در حوزه ادبیات و فلسفه منتشر می‌کند. یکی از کتاب‌هایی که آفرینگان