امتیاز مثبت
۰
شاخص بورس ۱۵۸۶ واحد رشد کرد
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب: 344985
 
شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) یک هزار و ۵۸۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۵۲ هزار و ۸۶۴ واحد رسید.
براساس معاملات امروز بیش از دو میلیارد و ۷۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال در ۲۰۶ هزار نوبت داد و ستد شد.

 
همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۴۰۵ واحد افزایش به ۵۹ هزار و ۹۴۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۲۷۲ واحد رشد به ۴۰ هزار و ۲۱۷ واحد رسیدند.

 
شاخص آزاد شناور نیز با یک هزار و ۷۶۱ واحد افزایش به رقم ۲۸۰ هزار و ۷۸۳ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و ۱۴۸ واحد و شاخص بازار دوم سه هزار و ۲۴۸ واحد افزایش داشتند.

 
علاوه بر این در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۹۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۹۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۱۸۴ واحد،س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۱۶۵ واحد،  پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۲۹ واحد و پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۲۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

 
در مقابل پتروشیمی جم (جم) با ۱۱۲ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۸۳ واحد، سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با ۴۸ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۴۱ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۳۸ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

 
برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد پلی پروپلین جم – جم پیلن، سایپا، پتروشیمی فناوران، ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی شازند، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه گذاری صدر تامین در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

 
گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۳۳ میلیون و ۵۵۵ هزار برگه سهم داد و ستد شد.

 
آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 
شاخص فرابورس نیز امروز نزدیک به ۲۲ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۲۹۱ واحد ثابت ماند.

 
همچنین در این بازار یک میلیارد و ۲۴۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هشت هزار و ۵۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 
در بین تمامی نمادها، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پالایش نفت شیراز (شراز)، بیمه کوثر (کوثر) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

 
در مقابل هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه ( میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) و بانک دی (دی) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.