امتیاز مثبت
۰
اظهارات مدیرعامل سابق پارسیس درباره کشتی گمشده؛
دریافت تسهیلات خرید کشتی توسط دستغیب محرز است
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۳
کد مطلب: 346631
 
حسین ابوالحسنی مدیرعامل سابق شرکت پارسیس کیش (بانک پارسیان) درباره اعطای تسهیلات به گروه دستغیب برای خرید کشتی حمل ال پی جی اظهار داشت: درخواست پرداخت تسهیلات توسط آقای دستغیب به صورت شفاهی در حضور مدیران پارسیس کیش بوده است.
دریافت تسهیلات خرید کشتی توسط دستغیب محرز است
 
حسین ابوالحسنی، مدیرعامل سابق شرکت پارسیس کیش (بانک پارسیان) درباره اعطای تسهیلات به گروه دستغیب برای خرید کشتی حمل ال پی جی اظهار داشت: درخواست پرداخت تسهیلات توسط آقای دستغیب به صورت شفاهی در حضور مدیران پارسیس کیش بوده است.

 
وی افزود: پس از پرداخت مبلغ ۳۶ میلیون دلار تسهیلات به گروه دستغیب اقرار‌های مکرر توسط آقایان دستغیب و زارعی درباره پذیرش وام وجود دارد و تعدادی از اقساط به صورت متوالی پرداخت شده و همچنین تاییدیه به حسابرس مستقل پارسیس درباره دریافت وام اعلام شده است.

 
وی درباره زمان قرارداد نیز گفت: مصوبه هیات مدیره در تاریخ ۱۴/۱۱/۹۳ بوده و تاریخ قرارداد طبق توافق دو ماه به عقب برده شد تا گروه دستغیب از منافع اجاره کشتی برای دو ماه بهره‌مند شود و در عین حال شرکت پارسیس کیش هم دو ماه بهره بیشتر می‌گرفت.

 
این متهم همچنین خاطرنشان کرد: یکی از واریزی‌ها به حساب‌های شرکت پارسیس کیش (یکی از کارگزاری‌های پارسیس) توسط آقای براتی (مدیرعامل شرکت ملی بازرگانی گاز) سخایی و شفیعی به صورت مستقل، هماهنگ و انجام شده است که حاکی از اعمال مدیریت کامل سخایی بر موضوع کشتی است.

 
یادآور می‌شود، در سال ۱۳۹۳ شرکت پارسیس کیش بانک پارسیان تسهیلاتی را برای خرید یک فروند کشتی حمل ال پی جی به دستغیب و شرکای وی پرداخت می‌کند که علاوه بر اینکه سرنوشت این کشتی نامعلوم است، اقساط آن هم بازپرداخت نشده و پرونده آن در حال رسیدگی است.