امتیاز مثبت
۰
مصنوعات طلای بدون کد شناسایی به نفع دولت ضبط می شود
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب: 136067
 
غلامحسین شفیعی در بیست و هفتمین جلسه کمیته نظارت بر عیار مصنوعات طلای اصفهان افزود: بازرسان این اداره چنانچه در بازرسی از واحدهای عرضه مصنوعات طلا و جواهر، به طلای بدون کد شناسایی استاندارد و با عیار پایین برخورد کنند طبق قانون می توانند این مصنوعات را به نفع دولت ضبط و جمع آوری کنند.
به اتحادیه طلا و جواهر اعلام شده است که فروشندگان و عرضه کنندگان باید از خرید طلا و مصنوعات فلزی گرانبها از سازندگان زیرزمینی ناشناخته پرهیز کنند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اصفهان گفت: مصنوعات طلای بدون کد شناسایی استاندارد به نفع دولت ضبط و علیه فروشنده آن اعلام جرم می شود.

به گزارش پول‌نیوز، غلامحسین شفیعی در بیست و هفتمین جلسه کمیته نظارت بر عیار مصنوعات طلای اصفهان افزود: بازرسان این اداره چنانچه در بازرسی از واحدهای عرضه مصنوعات طلا و جواهر، به طلای بدون کد شناسایی استاندارد و با عیار پایین برخورد کنند طبق قانون می توانند این مصنوعات را به نفع دولت ضبط و جمع آوری کنند.

وی گفت: تمام مراکز کارگاهی و فروش طلا که محصولات فاقد کد شناسایی استاندارد تولید یا عرضه کنند از نظر سازمان ملی استاندارد ایران و طبق نص صریح قانون متخلف بوده و جرایم سختی برای آنها پیش بینی شده است.

به گفته وی، با توجه به تحولات بازار جهانی و داخلی طلا و افزایش قیمت این کالا، تخلف و سوء استفاده در ساخت و یا فروش مصنوعات گرانبها، خسارت را متوجه خریدارانی می کند که از جزئیات و مشخصات فنی مصنوعات و فلزات گرانبها بی اطلاع هستند.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان گفت: عرضه کنندگان و فروشندگان طلا باید مصنوعاتی عرضه کنند که دارای کد اختصاصی استانی، کد سازنده و عیار حک شده باشد.

شفیعی،این اقدامات را برای جلوگیری از ورود کالاهای فاقد کیفیت به استان اعلام کرد و گفت: مردم حق دارند بابت هزینه ای که می پردازند کالای با کیفیت و استاندارد خریداری کنند.

وی اظهار کرد: به اتحادیه طلا و جواهر اصفهان اعلام شده است که فروشندگان و عرضه کنندگان باید از خرید طلا و مصنوعات فلزی گرانبها از سازندگان زیرزمینی ناشناخته پرهیز کنند.

بیست و هفتمین جلسه کمیته نظارت بر عیار مصنوعات طلای اصفهان با حضور رییس و اعضای هیات رییسه اتحادیه طلا و جواهر اصفهان برگزار شد.