امتیاز مثبت
۰
با گذشت از مرز ۵۷ هزار مگاوات
مصرف برق بازهم رکورد شکست
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب: 349926
 
مصرف برق بازهم رکورد شکست
 
مصرف برق روز گذشته کشور در حالی رکورد زد و از مرز ۵۷ هزار مگاوات گذشت که می توان با انجام کارهایی کوچک کشور را از خاموشی دور کرد.

به گزارش ایسنا، مصرف برق روز گذشته  در ساعت ۱۲ و ۴۹ دقیقه به ۵۷ هزار و ۵۳۵ مگاوات رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال که ۵۵ هزار و ۱۸۵ مگاوات بود رشد ۲۳۵۰ مگاواتی داشته است.

همچنین مصرف برق شبانه کشور اما در مقایسه با مصرف روزانه کمی کاهش یافته و به ۵۶ هزار و ۱۴۲مگاوات رسیده است، اما مصرف برق در بخش صنایع هم روندی کاهشی در پیش گرفت و به ۴۹۰۱ مگاوات رسیده است. همچنین میزان ذخیره نیروگاه ها روز گذشته به ۱۰۰۳  مگاوات و میزان تولید برق از منابع تجدید پذیر هم به ۶۱۶۶ مگاوات رسید.

خاموشی برنامه‌ریزی شده داریم؟

در این بین مصطفی رجبی مشهدی - سخنگوی صنعت برق کشور - در خصوص احتمال اعمال خاموشی های برنامه ریزی شده در کشور، به ایسنا گفت:  قطعاً با رعایت صرفه جویی در مصرف برق در ساعات اوج مصرف برای پاسخگویی به رشد متعارف مصرف نیازی به خاموشی برنامه ریزی شده نخواهد بود.

وی افزود: توصیه اصلی تنظیم دمای کولرها ی گازی در دمای آسایش  ۲۵ درجه  و استفاده از دور کند کولرهای آبی است. البته بهتر است از وسایل پرمصرف نظیر لباسشویی ظرفشویی، جاروبرقی و اتو بخار در این ساعت استفاده نشود و همچنین اگر هر مشترک تنها یک لامپ اضافی را خاموش کند نیز تاثیر بسزایی دارد.

سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه برای مشترکان خوش‌مصرف پاداش در نظر گرفته شده است، تا جایی که حتی مشترکان می‌توانند با مدیریت مصرف قبوض برق خود را رایگان کنند، تاکید کرد: اگر مردم صرفه جویی کنند هیچ محدودیتی برای اهدا پاداش وجود ندارد، دو شرط برای اهدا پاداش در نظر گرفته شده است، مشترک باید زیر الگوی مصرف منطقه خودش مصرف کند و نسبت به سال قبل کاهش مصرف داشته باشد.