امتیاز مثبت
۰
دومین شکست والیبال ایران در آمریکا
دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب: 293801
 
تیم ملی والیبال ایران دومین مصاف با آمریکا را هم باخت و 6 امتیاز کامل را به حریف داد تا با دست خالی از آمریکا مسافر لهستان شود.
به گزارش خبرآنلاین؛ مصاف دوم ایران و آمریکا در لیگ جهانی درحالی آغاز شد که تیم ملی ایران این بار با ترکیب اصلی اش ، در مصاف با میزبان که کریستینسون را در ترکیب اصلی خود نداشت ، توانست بازی پایاپایی را با حریف داشته باشد. امتیازها این بار به صورت رالی بین دو تیم تقسیم شود و تا امتیاز 10 ، اختلاف تیم ها فقط یک باشد. از موسوی و غلامی گرفته تا میرزاجانپوور و قائمی ، هرکدام توانستند امتیاز بگیرند تا فاصله دو تیم زیاد نباشد. 

 
بعد از این اما روند بازی با برگشتن کریستینسون به زمین در مقام طراح ، بازی یکبار برگشت. اینکه تیم ملی آمریکا  در شرایطی که دو تیم تا امتیاز 8 پا به پا می آمدند در کمتر از چند دقیقه مسابقه 16 بر 10 به سود آمریکایی ها شد و آنها دومین وقت استراحت تیمی را هم بردند.دوباره ضعف تیم در دریافت های اول و عقب زمین تیم را به همان سردرگمی بازی اول دچار کرد. امتیاز 17 برای میزبان و 10 برای ایران نشان از این سردرگمی بازیمنان ایران داشت. کواچ که کنار زمین خشکش زده بود ، تنها اتفاقات درون زمین را تماشا می کرد ، اختلاف 19 بر 10 انگار سبب شده بود کواچ تنها بخواهد بازی در این ست تمام شود. دفاع روی تور عالی آمریکایی ها و دور از انتظار ایران ، این اختلاف امتیاز عجیب را در بازی ایجاد کرده بود. 10 اختلاف امتیاز ، سبکی از بازی که ایران مدت ها بود تجربه نمی کرد. عصبانیت کواچ و سردرگمی ملی پوشان ، همه را فقط در این انتظار گذاشته بود که ست اول زودتر تمام شود. در امتیازهای پایانی این ست ، کواچ به بیروت پور و معنوی نژاد را به میدان آورد. این بار بیروت پور به عکس بازی اول توانست یک سرویسش را بخواباند . این ست در نهایت 25 بر 16 به سود میزبان تمام شد . 9 امتیاز اختلاف بین دو تیم و یک شکست تلخ برای ایران در ست اول.

 
ست دوم:

 
در شروع ست دوم کواچ تیمش را با دو تغییر به ترکیب فرستاد ، عادل غلامی و فرهاد قائمی بیرون نشستند و عبادی پور و سامان فائزی به ترکیب اضافه شدند. دوباره امتیازهای ابتدایی تنیسی رد و بدل می شد اما از امتیاز 4 دوباره آمریکایی ها با چند دفاع عالی توانستند پیش بیفتند . خطای اندرسون در سرویس بازی را 5 بر 4 به سود میزبان کرد.آبشار قدرتی امیر غفور بازی را مساوی کرد. در دفاع روی تور بچه ها همچنان نمی توانستند مثل ست اول در برابر ضربات آمریکایی ها موفق باشند اما در این ست در حملات ترکیبی ، تیم  راحت تر به امتیاز می رسید . امتیاز دو تیم 7 بر 6 و با فاصله کم پیش می رفت. عبادی پور بر خلاف بازی اول ، این بار خیلی موفق تر بازی می کرد و 3 امتیازش از 7 پوئن تیم در ست دوم نشان می داد خیلی موفق بوده است. ایران در این ست توانست اولین وقت استراحت فنی را با امتیاز 8 بر 7 ببرد.

 
دوباره فاصله بین امتیاز های 8 تا 16 زمان پیی گرفتن آمریکایی ها شد. آنها یک به یک امتیازها را می گرفتند. دوباره ملی پوشان در دریافت ها ضعف داشتند ، روی تور نمی توانستیم آنها را دفاع کنیم و در حمله هم توان خواباندن ضربات مان را نداشتیم. به ازای هر امتیاز ایران ، آنها 3 امتیاز گرفتند و بازی 16 بر 10 به سودشان شد.

 
روند امتیازی دو تیم در ست دوم هم درست مثل ست اول بود. دیگر ایرانیان حاضر ورزشگاه لس آنجلس هم حال تشویق کردن تیم شان را نداشتند. دوباره تیم ها اختلاف شان 9 امتیاز بود. باز هم آمریکایی ها این ست را 25 بر 16 بردند.

 
ست سوم:

 
مثل بازی اول دو تیم ، ست سوم را ایران بهتر آغاز کرد. تیم ملی که دو ست را بد به حریف واگذار کرده بود ، در شرایطی که شهرام محمودی دیگر نمی توانست به دلیل بد شدن حالش ، تیم را همراهی کند، امیر غفور خیلی خوب جایش را در ترکیب اصلی پس گرفت. در این ست سامان فائزی خیلی بهتر در ترکیب تیم جا افتاد و در نقش مهاجم سرعتی توانست امتیازگیری کند. معنوی نژاد هم حالا به عنوان یک وزنه قابل اتکاء در ترکیب تیم در ترکیب مان بود. بچه ها در این ست توانستند در یکی از معدود دفعات شان در 7 ست رقابت با آمریکایی ها ، یک سرویس مستقیم را به امتیاز بدل کنند. این بازی خوب ، برتری ایران در این ست را از اواسط بازی به 6 امتیاز اختلاف رساند. تیم ملی می رفت تا یکی از ست های باخته را جبران کند. امتیاز 15 بر 10 به سود ایران ، این امید را زنده می کرد. آبشار عالی معنوی نژاد و امتیاز 16 ایران ، شادی هواداران پرشورمان در سالن را بیش از قبل کرد. آنها در این ست کمی امیدوارتر شده بودند. آیا تیم ملی قرار بود به بازی برگردد؟

 
بیروت پور ، فائزی، معنوی نژاد و البته میلاد عبادی پور ، این نام ها در این ست ، نشان از این داشتند که بچه های ججوانتر تیم توانستند بازی را برگردانند. ایران حالا 19 بر 13 هنوز بازی را در این ست در اختیار داشت. کواچ در این دقایق کمی آرامتر بود. حالا دیگر مهدوی هم می توانست روی تور آبشار بزند و از حریف امتیاز بگیرد. آمریکا در این دقایق بازی را باخته بود. امیر غفور امتیاز 21 را هم برای ایران گرفت. آیا ایران در این ست می توانست با اختلافی بیشتر از امریکایی ها این ست را ببرد؟ بازی در این دقایق 21 بر 14 برای ایران بود. 

 
کمی عجله در ترکیب هجومی ایران سبب شد تا امتیاز 15 هم برای آمریکایی ها بدست بیاید ، انها با دفاع قائمی توانستند صاحب امتیاز 16 هم شوند. کواچ خیلی سریع وقت استراحت گرفت تا سرویس های ترول را قطع کند. روز گذشته کریستینسون در خط سرویس 9 امتیاز برای تیمش گرفته بود و کواچ نمی خواست دوباره اینگونه غافلگیر شود. تایم اوت کواچ جواب داد و ایران به امتیاز 22 رسید. امتیاز 17 برای آمریکایی ها و پوئن سرویس متوالی آنها ، اختلاف دو تیم را به 4 پوئن رساند. سامان فائزی اما توانست با سرعت و قدرت بالای خود امتیاز 23 را کسب کند.23 در برابر 19 و ایران فقط دو پوئن می خواست. امریکایی ها امتیاز 20 را هم گرفتند و اختلاف را کم کردند اما این بار موسوی توانست امتیاز 24 را برای مان بگیرد. عفور بلافاصله به خط سرویس رفت تا شاید امتیاز نهایی را بگیرد. کلی رفت و برگشت و باز خود غفور فقط یک مفهوم داشت. پیروزی تیم ملی ایران در این ست.

 
ست چهارم:

 

بچه های ایران بعد از بردن ست سوم ، روحیه بالاتری پیدا کردند. ست چهارم بازی یک رقابت قشنگ و پایاپای بود. هر پوئن با بیش از چند بار رفت و برگشت شدن توپ میان بازیکنان دو تیم اتفاق می افتاد. امتیازها برابر با هم پیش می رفت. ترکیب حملات ایران در این ست ، تنوغ بیشتری داشت. روی تور هم فائزی و هم موسوی موفق نشان می دادند و آمریکایی ها هم در این ست بازی قشنگی به نمایش گذاشته بودند تا یکی از زیباترین بازی های لیگ جهانی در هفته های نخست اتفاق بیفتد. 

 
امتیاز برابر 6 نشان از این جدال پایاپای داشت. بازگشت دوباره میرزاجانپور آیا می توانست روند ایران را بهتر کند؟ او اولین توپش را به تور کوبید تا کریستینسون در خط سرویس قرار بگیرد. او انگار قرار بود دوباره در خط سرویس ماندگار شود و توانست تیمش را به امتیاز 8 برساند. وقت استراحت یک دقیقه ای ، مسیر سرویس های این بازیکن خطرناک را قطع می کرد؟

 
تیم ملی والیبال ایران در این ست ، لحظه به لحظه از حریف عقب افتاد، سرویس های زیادی که از دست دادیم سبب شد تا آمریکایی ها از ایران فاصله بگیرند و در نهایت این رقابت را 25 بر 20 ببرند. 

 
تیم ملی در دور برگشت بازی هایش در تهران میزبان آمریکا در تهران است. اگرچه در لس آنجلس همه امتیازهای بازی را به حریف داد ، در بازی های برگشت قطعا در تهران شرایط مسابقه فرق می کند. تا آن زمان با جا افتادن بازیکنانی مثل فائزی و معنوی نژاد در ترکیب تیم شاید شرایط تیم به کلی عوض شود.