امتیاز مثبت
۰
شاخص بورس امروز 1222 واحد رشد کرد
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب: 344067
 
شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) یک هزار و 222 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم 224 هزار و 476 واحد رسید.
در معاملات امروز چهار میلیارد و ۴۵۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲ هزار و ۶۶۹ میلیارد ریال در ۳۱۸ هزار نوبت داد و ستد شد.

 
همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۴۶۳ واحد افزایش به ۵۱ هزار و ۲۶۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۳۱۹ واحد افزایش به ۳۵ هزار و ۴۰۰ واحد رسیدند.

 
شاخص آزاد شناور نیز با یک هزار و ۶۸۷ واحد افزایش به رقم ۲۵۴ هزار و ۱۸۳ واحد رسید، شاخص بازار اول ۹۳۶ واحد و شاخص بازار دوم ۲ هزار و ۲۶۸ واحد افزایش داشتند.

 
در بین تمامی نمادها، مخابرات ایران (اخابر) با ۱۶۳ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۱۵۴ واحد، پتروشیمی مبین (مبین) با ۱۲۶ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۷ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۸۴ واحد و سایپا (خساپا) با ۶۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

 
در مقابل گروه مپنا (رمپنا) با ۷۰ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۶۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۷ واحد و خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۴۵ واحد از جمله گروه هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

 
در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، ایران خودرو، سیمان تهران، پتروشیمی آبادان و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

 
گروه خودرویی ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه های صنعت شد و در این گروه ۷۱۷ میلیون و ۶۶۱ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۲۴۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 
آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 
شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۲ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۲ هزار و ۸۰۰ واحد ثابت ماند.

 
در این بازار دو میلیارد و ۸۱۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هفت هزار و ۴۲۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 
نماد تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، نفت ایرانول (شرانل) و پالایش نفت شیراز (شراز) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

 
در مقابل فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و پتروشیمی مارون (مارون) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.