۱
 
امتیاز مثبت
۰
نسبت به سال گذشته
قیمت پسته 2 برابر شد
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۴۵
کد مطلب: 40242
 

اقتصاد ایران آنلاین: رییس اتحادیه میوه و سبزی تهران اعلام کرد: هم اکنون هر کیلوگرم پسته تازه نوبرانه با قیمت 9 هزار تومان در عمده فروشی ها عرضه می شود که نسبت به سال گذشته حدود دو برابر افزایش قیمت را نشان می دهد.

به گزارش اقتصاد ایران آنلاین (eghtesadeiranonline.com)حسین مهاجران گفت: با توجه به نوسانات نرخ ارز، قیمت هر کیلوگرم موز وارداتی به دو هزارو 700 تومان رسید.

 
وی اضافه کرد: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم گلابی بیروتی، شاه میوه بین سه هزار تا چهار هزار تومان و گلابی دوشی حدود دو هزار و 500 تومان در خرده فروشی ها عرضه می شود.

وی اظهار داشت: میوه انبه سردخانه ای نیز حدود هشت هزار تومان در هر کیلوگرم عرضه می شود که نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش قیمت داشته است.

وی ادامه داد: همچنین قیمت هر کیلوگرم شلیل مغانی سه هزار و 500، شلیل شمس دو هزار تا سه هزار تومان، هلو پاییزه یک هزار تا سه هزار تومان و سیب پادرختی بین 500 تا 1500 تومان عرضه می شود.

رییس اتحادیه میوه و سبزی تهران درخصوص قیمت سبزی و صیفی جات گفت: قیمت هر کیلوگرم هندوانه بین 200 تا 300 تومان، خربزه مشهدی 800 تومان، خیار گلخانه ای بین 800 تا یک هزارو 400 تومان در عمده فروشی ها عرضه می شود.

وی اظهارداشت: سبزی و سبزی خوردن با قیمت 700 تا 900 تومان در هر کیلوگرم در عمده فروشی ها عرضه می شود که هر کیلوگرم سبزی یک هزارو 200 و سبزی خوردن یک هزار و 500تومان در خرده فروشی ها به فروش می رسد.

به گزارش ایرنا، به گفته ی مهاجران ، هم اکنون حدود 200 واحد عمده فروشی در تهران فعالیت دارد که به دلیل افزایش قیمت و کمبود ، با مشکل تهیه نایلکس مواجه شده اند.

وی تصریح کرد: پیش از این هر کیلوگرم نایلکس با قیمت دو هزارو 500 تومان عرضه می شد که طی چند روز اخیر به قیمت پنج هزار و 500 تومان رسیده است.

 
 
 


۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۲۳:۳۲:۰۰
ببخشيد من تازه واردم. "پسته" چيه؟ پوشاك هست يا خوردنيه؟ لا اقل برادر منن عكسش را مي گذاشتيد فرزندان اين آب و خاك رنگش را ببينند. (80)