امتیاز مثبت
۰
ثروتی پیش بینی کرد:
تغییر نحوه انتصاب رییس کل بانک مرکزی پس از تحقیق و تفحص
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب: 135726
 
کمیسیون اقتصادی مامور رسیدگی به تحقیق و تفحص از بانک مرکزی/۵ نفر از امضا کنندگان طرح عضو هیات تحقیق و تفحص خواهند شد.
موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد با اشاره به تصویب طرح تحقیق و تفحص مجلس در گفت‌و‌گو با زندگی تصریح کرد: بر اساس آیین نامه در صورت تصویب انجام تحقیق و تفحص، موضوع به همان کمیسیون تخصصى ذیربط جهت رسیدگى ارجاع مي ‏گردد.

وی افزود:کمیسیون موظف است در مدت بیست روز اعضاء هیأت تحقیق و تفحص را که حداقل یازده وحداکثر پانزده نفر خواهند بود از بین نمایندگان تعیین و به رئیس مجلس جهت صدور ابلاغ معرفى نماید.
ثروتی با اشاره به امضای ۴۰ نفر از نمایندگان برای انجام طرح تحقیق و تفحص گفت: هیأت تحقیق و تحص حداقل ۱۱ و حداکثر ۱۵ نفرخواهند بود، و حداقل پنج‌نفر از اعضاءهیأت از میان‌متقاضیان تحقیق‌وتفحص انتخاب خواهند شد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به همکاری بانک مرکزی گفت:طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی می تواند نتایج مطلوبی برای کشور داشته باشد.

ثروتی یکی از نتایج احتمالی را تغییر نحوه انتخاب رییس کل عنوان و اظهار کرد:مجلس در جریان تصویب برنامه پنجم نیز قصد داشت چنین کاری را انجام دهد که با مخالفت شورای نگهبان روبرو شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: تحقیق و تفحص با مشخص کردن مشکلات می تواند به رفع ایرادها کمک کند و اگر لازم باشد برخی بازنگری ها در قوانین صورت گیرد.