امتیاز مثبت
۰
یک نماینده: انتخابات هفتم اسفند، تبدیل به «جمعه سیاه» شد!
يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۵
کد مطلب: 306591
 
یکی از ناطقان میان دستور امروز مجلس گفت: پول‌های زنجانی، انتخابات هفتم اسفند را تبدیل به «جمعه سیاه» کرد.
خبرآنلاین: یکی از ناطقان میان دستور امروز مجلس گفت: پول‌های زنجانی، انتخابات هفتم اسفند را تبدیل به «جمعه سیاه» کرد.

 
اولین جلسه مجلس در سال 95 با نطق اعتراضی یک نماینده به نتایج انتخابات حوزه انتخابیه اش همراه بود.

 
باقری بناب نماینده مردم بناب در مجلس درنطق میان دستورش به انتخابات هفتم اسفند در بناب اشاره کرد و با تاکید بر بروز تخلفات در این حوزه از مسئولان خواست که به این موضوع رسیدگی کنند.

 
وی با بیان اینکه انتخابات در بناب، افتضاح بود؛ افزود: مردم بناب دیدند که پول‌های بابک زنجانی چطور نتیجه انتخابات را تغییر داد. در انتخابات «جمعه سیاه» هفتم اسفند، نزدیک به ۳۰ هزار رأی در بناب خرید و فروش شد. در شهرهای کوچک حرف اول و آخر انتخابات را پول می‌زند، انتخابات به بنگاه‌های خرید رأی تبدیل شده است و ضروری است که قانون انتخابات اصلاح شود.

 
این سخنان باقری بناب با واکنش محمدحسن ابوترابی فرد نایب رییس مجلس همراه شد. او که در غياب لاريجاني رياست بخش پاياني جلسه امروز را بر عهده داشت، در پاسخ به این تعبیر ناطق میان دستور گفت: اگر همکاران به برگزاری انتخابات در یک حوزه انتخابیه نقدی دارند نباید واژه جمعه سیاه و واژگانی این چنینی را بکار ببرند.

 
وی افزود: روز انتخابات روز اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود و مشارکت بیش از 62 درصد مردم با این انضباط و پاسخ مثبت به رهنمودهای رهبری نشان‌ دهنده اقتدار نظام اسلامی است.

 
 
واکنش ابوترابی به اظهارات نماینده بناب

 
خبرگزاری ایسنا: نایب رییس مجلس شورای اسلامی به نطق نماینده مردم بناب در مجلس واکنش داد و گفت: اگر همکاری در یک حوزه انتخابیه نقدی دارد نباید واژه «جمعه سیاه» یا واژه‌های مشابه بکار ببرید.

 
حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد در واکنش به «جمعه سیاه» خواندن هفتم اسفندماه 1394 توسط حجت‌الاسلام محمد باقری، نماینده مردم بناب در مجلس نهم، اظهار کرد: روز انتخابات یکی از روزهای اوج اقتدار نظام جمهوری اسلامی بود.

 
نماینده مردم تهران در مجلس نهم متذکر شد: مشارکت بیش از 62 درصدی ملت ایران در این انتخابات که در بالاترین سطح انضباط و بهترین نوع مشارکت مردمی آن هم با الهام از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برگزار شد، نشان‌دهنده اقتدار نظام اسلامی است.

 
وی از همکارانش در مجلس شورای اسلامی خواست تا در انتخاب واژه‌ها در نطق‌ها و سخنان‌شان توجه و دقت بیشتری داشته باشند.

 
نماینده مردم بناب در مجلس نهم در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، خواستار برگزاری انتخابات با مشارکت تشکل‌ها و احزاب سیاسی شد و اظهار کرد: نظام حزبی و پارلمانی در کشور باید احیاء شود.

 
محمد باقری بنابی تحقق شعار سال جاری را با ساختار سیاسی قوای مجریه، مقننه و قضاییه امکان‌پذیر ندانست و افزود: تحقق شعار اقتصاد مقاومتی با ساختار سیاسی سه قوه همخوانی نداشته و نیاز به اصلاح است.

 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: از مقام معظم رهبری استدعا دارم استانی و حزبی شدن انتخابات را در کشور اجرایی کنید. حلقه مفقوده انتخابات کشور همین است. تحقق شعار سال ارتباط زیادی به این مسئله دارد.

 
وی نسبت به نحوه برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه‌اش انتقاداتی را به مسوولان امر مطرح کرد.