امتیاز مثبت
۰
سقوط رشد تجارت چین در سال 2014
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب: 279349
 
رشد 3.5 درصدی تجارت چین در سال 2014 نشان می دهد که این کشور در پایان سال جاری با دور شدن از برنامه ریزی های صورت گرفته برای رشد 7.5 درصدی اندکی سقوط را تجربه کرده است.
سقوط رشد تجارت چین در سال 2014
 
اقتصاد ایران آنلاین- فهیمه صحت: پس از انتشار این خبر وزارت بازرگانی چین به تمامی شبهات و سوالات پیش آمده پاسخ داد. وزارت بازرگانی چین معتقد است چهره های مهم و بزرگ اقتصادی در نیمه دوم  سال 2014  انتظارات را برآورده نکرده و 
سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال به مقدار 120 میلیارد دلار سقوط کرده است.

به گزارش اقتصاد ایران آنلاین به نقل از رویترز، همچنین  نسخه های قبلی گزارش وزارت بازرگانی نشان می دهد که سرمایه گذاری  و حجم تجارت با کشورهای خارجی به صورت غیر مالی غیر مالی در همان سطح بوده و تغییر چندانی نداشته است. این گزارش نشان می دهد که در ماه دسامبر حجم تجارت خارجی به 90 میلیارد دلار سقوط کرده و تجارت به سمت داخل کشیده شده است. و به نظر می رسد سطح انباشته فعلی تا پایان سال  در همین مقدار بماند.

 
نسخه های قبلی این گزارش همچنین پیش بینی کرد که رشد فروش خرده فروشی در سال 2014 به  12 رسیده است.  که این گزارش ها رشد اقتصادی متوسط با نرخ پایین را نشان می دهد.

 
همچنین آکادمی علوم اجتماعی چین در گزارشی جداگانه پیش بینی کرد با توجه به کاهش حجم تجارت خارجی و سقوط سرمایه گذاری های خارجی در کشور قیمت املاک و مستغلات در شهرستانها چینی  روند رو به رشد خود را ادامه خواهد داد و  در سال 2015، شهرستانهای کوچک با رشد چشم گیری قیمت ها بالایی را تجربه خواهند کرد.اما ممکن است که دولتهای محلی برای چاره اندیشی و خروج از این بحران همچنین جلوگیری از حباب قیمت ها با پیشتیبانی ها اقتصادی بازار را با روندی نرم مدیریت کنند.