امتیاز مثبت
۰
قیمت واقعی موز ۳ هزار تومان است نه ۴۵۰۰ تومان
يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب: 229047
 
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران از جلسه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با واردکنندگان موز خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت موز در مغازه ها ۴۰۰۰تا ۴۵۰۰تومان در هر کیلوگرم است.

حسین مهاجران در گفتگو با مهر از برنامه دولت برای تنظیم بازار موز خبر داد و گفت: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان قرار است جلسه ای را با واردکنندگان موز داشته باشد تا نرخ این محصول در آستانه شب عید در بازار متعادل باشد. رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو گرم موز در مغازه های سطح شهر بین ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰تومان است که البته در میادین میوه و تره بار بسته به کیفیت قیمت متعادل تر است.

وی تصریح کرد: تلاش دولت این است که قیمت این میوه که تقاضای آن در شب عید افزایش می یابد متعادل باشد و به ثبات برسد، این در شرایطی است که باید فقیمت هر کیلوگرم موز به طور طبیعی ۳۰۰۰تا ۳۵۰۰تومان باشد.

مهاجران از واردات موز از دوبی خبر داد و گفت: البته مبدأ بخشی از موزهای وارداتی فیلیپین است که قیمت آن به دلیل شرایط جوی این کشور افزایش داشته است به نحوی که قیمت هر کارتن موز در امارات از ۴۰درهم به ۷۰درهم افزایش یافته است.