امتیاز مثبت
۲
نیم‌نگاهی به این غول‌های اسطوره‌ای
عطش خودروهای کلاسیک در ایران+ عکس
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۵۰
کد مطلب: 73183
 
خیلی از مخاطبان ماشین‌های عضلانی آمریکایی نظیرکادیلاک،شورلت کامارو، پونتیاک و حتی بیوک نه تنها این خودروها را با ماشین‌های پر فروش امروزی مانند ۲۰۶ تیپ ۲ یا خودروی همیشه قابل انتقاد پراید عوض نمی‌کنند بلکه گاهی با وجود توانایی خرید خوروهای لوکس از خیر لوکس‌سواری هم می‌گذرند!
عطش خودروهای کلاسیک در ایران+ عکس
 
اقتصاد ایران آنلاین- فرنوش جمشیدی: صحبت از غول‌‌های قدیمی شش و هشت سیلندر که می‌شود انتخا‌ب‌هایی که اقتصادی و مختص کاربری‌ خانواده ایرانی است کنار رفته و نوبت به افراد صرفا علاقه‌مند می‌رسد که اقلیت بودن آنها دلیل بر نادیده گرفتن آنان نمی‌شود. این خود نشانه آن است که حداقل در این مطلب خبری از روزمرگی نیست!

به گزارش اقتصاد ایران آنلاین(eghtesadeiranonline.com) خیلی از مخاطبان ماشین‌های عضلانی آمریکایی نظیرکادیلاک،شورلت کامارو، پونتیاک و حتی بیوک نه تنها این خودروها را با ماشین‌های پر فروش امروزی مانند ۲۰۶ تیپ ۲ یا خودروی همیشه قابل انتقاد پراید عوض نمی‌کنند بلکه گاهی با وجود توانایی خرید خوروهای لوکس از خیر لوکس‌سواری هم می‌گذرند!
این خود نشانه آن است که حداقل در این مطلب خبری از روزمرگی نیست!

اینجاست که اولویت‌های جدیدی نمایان می‌شود، از صدای موتور بگیرید تا ابهت و عظمت ماشین و احساس امنیت و حتی رنگ‌های خاص، داشتن فایربرد، نرمی بیشتر و فنرهای کارگذاشته شده در سپر،هر کدام می‌توانند تبدیل به علت خرید یکی از عاشقان ماشین‌های آمریکایی شود.

گفتنی‌است با وجود مصرف بالای بنزین انواع ابر ماشین‌های قدیمی آمریکایی، بازار این خودروها به دلیل افزایش چشم‌گیر قیمت خودروهای داخلی و وارداتی داغ‌تر از قبل شده‌است. به طوری که مدت‌هاست جمع کردن این تیپ ماشین‌ها برای خیلی از جوانان و حتی عشق ماشین‌های سالخورده تبدیل به شغلی قابل اعتماد شده است. قیمت این ماشین‌ها از ۱۰ میلیون شروع شده و بسته به موتور و رنگ و دیگر امکانات فنی بالا می‌رود.

یکی از پر طرف‌دارترین ماشین‌های آمریکایی کادیلاک ۸سیلندری است که هم اکنون تحت مالکیت جنرال موتورز می‌باشد و مهندس کمپانی معروف فورد آن را بنیان نهاده‌است. کادیلاک از زمان اولین تولید خودرویی تجملی به حساب می‌آمد وهنوز هم تولید آن ادامه دارد.
شورلت کامارو گونه دیگری از ماشین‌های محبوب عضلانی است که طرفداران خاص خود را دارد. این خودرو از سال ۱۹۷۶ تا به حال در ۵ نسل تولید شده و نسل اول آن در ایران به خصوص بین جوانان با قیمت‌های نسبتا مناسبی خرید و فروش می شود.

و اما تراژدی خودروهای عضلانی قدیمی موجود پونتایک دوست داشتنی‌است که به تازگی کمپانی مالک یعنی جنرال موتورز، از قطع تولید آن در سال ۲۰۱۳ خبر داده‌است. پونتیاک در بین خودروهای قدیمی عضلانی ناشناخته‌تر است و البته محبوبیت خاص خود را دارد.
به هر روی اما امروزه مسابقات خودروهای عضلانی در ایران و دنیا دنبال می‌شود و فراموش نشده‌اند! هرچند موتور و اتاق و بدنه... گاهی دستکاری می شود اماجوانان علاقه‌مند زیادی در ایران آرزوی داشتن ماشین‌های اسطوره‌ای از این قبیل را دارند.