امتیاز مثبت
۲
افشاگری عضو کمیسیون صنایع مجلس از رانت یک شرکت خودروساز
چه کسی دونده را به جای فوتبالیست به تیم پیکان قالب کرد؟
يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب: 245931
 
علی علیلو در تبریز به رانت در حوزه خودروسازی اشاره کرد و گفت: نکته جالب این قرارداد به غیر از بازیکن و قیمت بوده به طوری که در جایی عنوان می‌کند که بعد از بسته شدن قرارداد و پرداخت هزینه‌هایی همچون هزینه‌های دلالی، پیش پرداخت و ... این بازیکن مثلا خارجی را برای گرفتن عکس و رسانه‌ای کردن موضوع به زمین فوتبال می‌برند تا از بازی این بازیکن عکس تهیه شود که این فرد در زمین فوتبال اظهار می‌دارد که او قرار نیست فوتبال بازی کند اصلا فوتبال بلد نیست و رشته ورزشی وی دوندگی بوده و قرار است برای تیم پیکان بدود.
چه کسی دونده را به جای فوتبالیست به تیم پیکان قالب کرد؟
 
اقتصاد ایران آنلاین: علی علیلو در تبریز به رانت در حوزه خودروسازی اشاره کرد و گفت: برای نمونه در این مورد به قرارداد با بازیکنی از مقدونیه می‌توان اشاره کرد در این قرارداد بازیکن مقدونیه‌ای توسط دلال جوانی که از بستگان یکی از اهالی فوتبال کشور است با باشگاه پیکان قرارداد می‌بندد.
 
او گفت: ارزش این قرارداد 180 هزار دلار بوده و با شخصی به نام الکساندر بایوفکسی بسته می‌شود.
 
علیلو گفت: نکات جالب این قرارداد به غیر از بازیکن و قیمت بوده به طوری که در جایی عنوان می‌کند که بعد از بسته شدن قرارداد و پرداخت هزینه‌هایی همچون هزینه‌های دلالی، پیش پرداخت و ... این بازیکن مثلا خارجی را برای گرفتن عکس و رسانه‌ای کردن موضوع به زمین فوتبال می‌برند تا از بازی این بازیکن عکس تهیه شود که این فرد در زمین فوتبال اظهار می‌دارد که او قرار نیست فوتبال بازی کند اصلا فوتبال بلد نیست و رشته ورزشی وی دوندگی بوده و قرار است برای تیم پیکان بدود.
 
به گزارش فارس، او با اشاره به اقدام این بازیکن در شکایت از تیم پیکان گفت: شکایت این آقای فوتبالیست که دونده از آب درآمد به مراجع قضایی تیم پیکان را محکوم به پرداخت 171 هزار دلار غرامت به این بازیکن کرد.
 
نماینده مردم شبستر در مجلس در پاسخ به این سئوال که هزینه‌های این اشتباه را چه کسی پرداخت می‌کند گفت: خودروسازان پرداخت‌کننده تمام هزینه‌های این اشتباه از هزینه دلالی تا غرامت بازیکن می‌باشد.