امتیاز مثبت
۰
قیمت شیر بلاتکلیف ماند/ احتمال افزایش قیمت شیر
شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۴
کد مطلب: 238155
 
رئیس انجمن صنفی‌گاوداران با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار در جلسه هفته گذشته خود تصمیمی در مورد شیر نگرفته است، گفت: با توجه به این که اقدامات کارشناسی انجام شده به احتمال ۹۰ درصد طرح افزایش بهای شیرخام به تصویب می‌رسد.
به گزارش تسنیم، در حالی‌که قرار بود ستاد تنظیم بازار دوشنبه هفته گذشته تکلیف شیر را مشخص کند این مساله به تعویق افتاد.

سید احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران هفته گذشته اعلام کرده بود: "ما طی جلسه‌ای با کارشناسان معاونت امور دام به بررسی قیمت تمام شده تولید شیر پرداختیم."
وی تصریح کرده بود: بر این اساس معاونت امور دام طی نامه‌ای به معاون بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی (که معاون بازرگانی وزیر جهاد سمت دبیر ستاد تنظیم بازار کشور را نیز دارد) بهای تمام شده تولیدشیر خام را درب دامداری هزار و 520 تومان و 8 ریال اعلام کرده است.

مقدسی اضافه کرده بود: به اعتقاد ما این مبلغ با احتساب کرایه حمل‌‌ونقل آن هزار و 576 تومان است.
وی افزود: تعیین قیمت تمام شده تولید شیر خام در جلسه‌ تنظیم بازار این هفته مورد بررسی قرار می‌گیرد.
مقدسی ادامه داد: براین اساس قیمت تمام شده تولید شیر 1110 تومانی حدود 42 درصد و شیر 1300 تومانی نزدیک به 21درصد افزایش می‌یابد.
اما پیگیری‌های خبرنگار ما حاکی از آن است که ستاد تنظیم بازار در جلسه روز دوشنبه خود، تصمیمی برای این موضوع نگرفته است.
در همین زمینه سید احمد مقدسی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم افزود: بنده امروز صبح (شنبه 27 اردیبهشت‌ماه) این موضوع را پیگیری کردم و طبق گفته مسئولان هنوز در این رابطه تصیم‌گیری نشده است.
وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حمایت و انجمن صنفی گاوداران در این‌رابطه نظر کارشناسی خود را اعلام کرده‌اند تا ستاد تنظیم بازار آنها را بررسی کند، اضافه کرد: با توجه به این که اقدامات کارشناسی این مسئله انجام شده به احتمال 90 درصد به تصویب می‌رسد.
مقدسی در ادامه گفت: بنده نمی‌دانم نتیجه نهایی این بررسی چه زمانی اعلام می‌شود.
بنابراین باید منتظر ماند و دید ستاد تنظیم بازار دوشنبه این هفته تکلیف شیر را مشخص می کند یا اینکه همچنان گمانه‌زنی‌ها در مورد افزایش یا ثبات قیمت آن ادامه خواهد داشت.