امتیاز مثبت
۰
رتبه «ایران کد» در کسب و کار الکترونیکی چند است؟
يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب: 215484
 
طرح ایران کد در شورای راهبردی ایفکت (شورای كسب و كار و تجارت الكترونيكي آسيا و اقيانوسيه)، در چارچوب استانداردهای سازمان ملل متحد موفق به دریافت رتبه سوم کسب و کار الکترونیکی شد.
 براساس اعلام سایت شوراي تسهيل تجارت و کسب و کار الکترونيکي آسيا - اقيانوسيه، "طرح ایران کد" با شرکت در رقابت شورای راهبری ایفکت موفق به دریافت رتبه سوم کسب و کار الکترونیکی شد.

به گزارش مهر، براساس این گزارش، معيارهاي ارزيابي طرح‌هاي ارسالي که مورد نظر شوراي تسهیل تجارت و کسب و کار الکترونیکی آسیا - اقیانوسیه است شامل عملياتي بودن، ايجاد تسهيل در فرآيندهاي تجاري توسط راهکارهاي مبتني بر تجارت الکترونيک (IT)، گستره‌ي کاربردها، بهبود روابط و کارايي همراه با تعامل ديگر اعضاي زنجيره و تبادل اطلاعات و نظاير آن است.

در حال حاضر 19 کشور از منطقه آسيا - اقيانوسيه عضو این شورا هستند که از آن جمله مي توان به ژاپن، کره، تايوان، استراليا، هند و ... اشاره کرد که در زمينه موضوعات فناوري اطلاعات در منطقه سرآمدند.

اين رقابت ها هر دو سال يکبار توسط شوراي راهبري ايفکت در کشوري که ميزبان برگزاري اجلاس است برگزار مي شود و امسال نيز اين دوره از رقابت ها در روز 29 نوامبر 2013 معادل 25 آذرماه در شهر هوشي مينه کشور ويتنام برگزار شده است.

امسال اين رقابت ها در 4 حوزه زير برگزار شد:
- بخش اول - طرح هاي مرتبط با تسهيل تجارت
- بخش دوم - طرح هاي مرتبط با کسب و کار الکترونيکي در بخش دولتي (طرح های که دولت ها هزینه اجرای آنها را می دهد)
- بخش سوم - طرح هاي مرتبط با کسب و کار الکترونيکي در بخش خصوصي (طرح های که بخش خصوص هزینه اجرا آنها را می دهد)
- بخش چهارم - طرح هاي مرتبط با شکاف ديجيتالي

آدرس سایت ایفکت: http://www.afact.org/2012/wordpress
آدرس سایت ایفکت بخش اعلام نتایج رقابت‌ها: http://www.afact.org/2012/wordpress/2013-easia-awards