امتیاز مثبت
۰
واردات نفت کره جنوبی از ایران افزایش یافت
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب: 117988
 
واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه نوامبر(آبان) با افزایش 2.9 درصدی نسبت به ماه قبل از آن به 199 هزار بشکه در روز رسید.
واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه نوامبر(آبان) با رشد ۲.۹ درصدی نسبت به ماه قبل از آن مواجه شد.

پایگاه اینترنتی گمرک کره جنوبی اعلام کرد این کشور که در ماه اکتبر و پس از وقفه ای دو ماهه واردات نفت ایران را از سرگرفته بود در ماه نوامبر واردات خود از این کشور را افزایش داده است.

به گزارش تسنيم، کره جنوبی در ماه اکتبر ۷۹۱ هزار و ۵۸۲ تن نفت از ایران وارد کرده بود و در ماه نوامبر ۸۱۴ هزار و ۷۹۷ تن نفت از ایران(۱۹۹ هزار بشکه در روز) وارد کرده که نسبت به ماه اکتبر افزایش ۲.۹ درصدی داشته است. در عین حال این رقم نسبت به نوامبر ۲۰۱۱ بسیار کمتر است. واردات نفت ایران توسط این کشور در نوامبر ۲۰۱۱ بالغ بر ۱.۲ میلیون تن بوده است.

بر اساس این گزارش در ۱۱ ماهه نخست سال ۲۰۱۲ کل واردات نفت کره جنوبی از ایران ۶.۹۹ میلیون تن بوده است که این رقم با کاهش ۴۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. کره جنوبی در این مدت ۵.۹ درصد از نفت مورد نیاز خود را از ایران وارد کرده است. ایران در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۹.۴ درصد نفت مورد نیاز کره جنوبی را تامین کرده و به عنوان ششمین صادرکننده نفت به این کشور شناخته شده بود.