امتیاز مثبت
۰
شاخص بورس دوباره از حرکت بازایستاد
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب: 226942
 
شاخص بورس تهران یک روز بعد از حرکت صعودی و بازگشت به کانال 80 هزار واحدی، دوباره روند منفی به خود گرفت و با افت 167 واحدی مواجه شد.
 در حالی بورس تهران در خوشحالی ایراد شورای نگهبان به نرخ خوراک 15 سنتی به سر می برد و با افزایش حدود 1000 واحدی در معاملات روز گذشته مواجه شده بود در پایان معاملات روز گذشته مجلس نرخ خوراک 13 سنتی را تصویب کرد و نگرانی ها را برای فعالان این صنعت به ارمغان اورد.

 

به این ترتیب علی رغم اظهارنظر نماینده دولت مبنی بر مناسب بودن نرخ‌های 8 تا 10 سنت برای خوراک، مجلس شورای اسلامی به تصمیم خود پافشاری کرده و با 146 رای موافق و 44 رای مخالف نرخ 13 سنت را برای خوراک گاز مجتمع‌های پتروشیمی تصویب کرد.

 

به گزارش ایسنا، با این تصمیم روند نزولی بورس دوباره از سرگرفته شد و شاخص بورس تهران در معاملات امروز 167 واحد افت کرد و به کانال 80 هزار و 435 واحد رسید.

 

بر این اساس و در شرایطی که فعالان بازار منتظر نظر شورای نگهبان در خصوص نرخ 13 سنتی هستند که در بازار امروز اکثر نماد شرکتها منفی شد و شرکتهای پالایشگاه بندرعباس، بانک صادرات، فولاد، ایران خودرو، ملی مس، سایپا، بانک تجارت، دارویی تامین، فارس و خوزستان و پالایشگاه نفت اصفهان بیشترین تاثیر منفی را در شاخص بورس گذاشتند.

 

در مقابل رشد قیمت شرکت‌های ارتباطات سیار، مخابرات و بیمه البرز مانع از افت بیشتر شاخص در معاملات امروز شدند.

 

همچنین در بازار امروز شرکت‌های مخابرات، به همراه شرکتهای دارویی و پالایشگاه نفت بندرعباس از بهترین تقاضای خرید برخوردار شده و حفاری شمال و نیروترانس بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

 

همچنین در بازار امروز بیش از 297 میلیون سهم به ارزش 199 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 395 هزار میلیارد تومان رسید.