امتیاز مثبت
۰
22 نماد معاملاتی متوقف در بورس
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵
کد مطلب: 342349
 
مطابق با مستندات تاکنون 22 نماد معاملاتی مختلف در بازارهای اول و دوم بورس اوراق بهادار تهران متوقف مانده‌اند.
 مطابق با اطلاعات دریافتی از بورس اوراق بهادار تهران، تعداد نمادهای معاملاتی متوقف در این بازار تا به امروز به 22 نماد معاملاتی مختلف رسیده است. 

 
براساس این گزارش، در بین این نمادهای معاملاتی، نماد معاملاتی 9 ناشر به منظور برگزاری مجمع فوق‌العاده، نماد معاملاتی 2 ناشر برای برگزاری مجمع عادی سالیانه و نماد معاملاتی 9 ناشر نیز به دلیل تعلیق نماد معاملاتی از سوی ناظر بازار سهام متوقف شده‌اند.

 
یک نماد معاملاتی نیز به منظور افشای اطلاعات با اهمیت گروه «ب» و تمدید دوره توقف برای دو روز کاری و یک نماد معاملاتی نیز باری تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام طی 15 روز متوالی متوقف هستند. 

 
به گزارش فارس، در بین 22 نماد معاملاتی متوقف در بورس تهران نماد معاملاتی ناشر کنتورسازی ایران از تاریخ 13 شهریور ماه 1395 تا به امروز در تابلوی معاملات بازار اول بورس تهران همچنان متوقف است. 

 
در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های مخابرات ایران، سخت‌آژند، سیمان تهران، شهد ایران، قند ثابت خراسان، معادن بافق، سرما آفرین و بانک انصار نیز به دلیل تعلیق نماد معاملاتی همچنان با توقف نماد معاملاتی خود مواجه هستند. 

 
نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه البرز، نوسازی و ساختمان تهران، مهرکام پارس، محورسازان ایران‌خودرو، داروسازی زاگرس فارمد پارس، دوده صنعتی پارس دوده، جام‌دارو، معدنی و صنعتی چادرملو و سرمایه‌گذاری رنا به دلیل برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده در مورد تغییر سرمایه و یا اصلاح اساسنامه در بورس تهران متوقف شده‌اند. 

 
دو نماد معاملاتی صنایع جوشکاب یزد و سیمان آرتا اردبیل نیز به منظور برگزاری مجمع عادی سالیانه خود متوقف شده‌اند و در نهایت نماد معاملاتی کنترل خوردگی تکین‌کو به دلیل تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام در 15 روز متوالی و سرمایه‌گذاری خوارزمی به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت گروه «ب» با توقف نماد معاملاتی مواجه هستند.