امتیاز مثبت
۰
بهترین شاسی‌بلندهای جمع و جور دنیا +تصاویر
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۲۱
کد مطلب: 227347
 
شاسی بلندهای سایز کوچک یکی از محبوب‌ترینو جذاب‌ترین کلاس‌ها در دنیای خودرو است. مصرف پایین سوخت، دسترسی آسان، استفاده در هر گونه شرایط آب و هوایی، اتاق بار بزرگ و فضای بیشتر برای سرنشینان، شاسی‌بلندها را به انتخاب اول خریداران تبدیل کرده است.
بازار خبر: اکثر خودروسازان نیز درصدد هستند تا اس یووی های کوچک را با قیمتی بین 20 تا 30 هزار دلار ارائه دهند. شاسی بلندهای کوچک این فهرست در رتبه بندی آزمونهای جاده معمولا نمره بالاتری گرفته اند.

شاسی بلندهای سایز کوچک یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین کلاس‌ها در دنیای خودرو است.

مصرف پایین سوخت، دسترسی آسان، استفاده در هر گونه شرایط آب و هوایی، اتاق بار بزرگ و فضای بیشتر برای سرنشینان، شاسی‌بلندها را به انتخاب اول خریداران تبدیل کرده است.

با این وجود انتخاب خودروهای شاسی بلند همواره خریداران را دچار مشکل کرده‌ است. بیشتر خریداران در کنار قیمت مناسب این محصولات، خواهان مدل‌های جمع و جور هم هستند.

به همین منظور اکثر خودروسازان نیز درصددند تا اس.یو.وی‌های کوچک را با قیمتی بین 20 تا 30 هزار دلار ارائه دهند.

شاسی بلندهای کوچک این فهرست در رتبه‌بندی آزمون‌های جاده‌ای معمولا نمره بالاتری گرفته اند.

«سوبارو فارستر»‌
طراحی مجدد مدل 2014 فارستر با تغییراتی همراه بوده که شایستگی قرار گرفتن در رتبه اول این فهرست را دارد. این مدل امکاناتی چون مصرف پایین سوخت (4.5 لیتر در هر 42 کیلومتر)، دوربین‌های عقب، دید عالی، فضای داخلی جادار و دسترسی آسان را دارد. شاسی بلند «سوبارو فارستر» تنها SUV است که نمره بالایی در تست تصادف گرفته است.

طول :4460 میلی متر
ارتفاع : 1650 میلی متر
پهنا : 1735 میلی متر

هوندا CR – V

این ژاپنی اطمینان و فضای مورد نیاز خریداران را فراهم می‌کند. کابین آن انعطاف‌پذیر و جادار بوده و فضای هدررفته کمتر در اتاق به چشم می خورد. صدای موتور آرام و یکنواخت است مصرف سوخت در پیچ‌ها به حداقل می رسد. برخلاف صدای موتور، صدای جاده زیاد است اما دوربین‌های عقب فوق العاده‌ای دارد، خطای دید عقب را به حداقل می رساند.

طول : 4518 میلی متر
ارتفاع :‌1820 میلی متر
پهنا : 1680 میلی متر

مزدا CX – 5
ترکیب شتاب سریع، حداقل مصرف سوخت و فرمان‌پذیری تند و تیز از بهترین خصوصیات این مدل است. مدل جدید با 4 سیلندر و 184 اسب بخار، قدرت موتور را به موتور مدلهای عضلانی نزدیک کرده است. با این حال صدای کابین زیاد و از قیمت نسبتا بالاتری برخوردار است.

طول :‌ 4540 میلی متر
ارتفاع :‌ 1670 میلی متر
پهنا : 1840 میلی متر
«تویوتا راوفور»
یک انتخاب کاملا مطمئن است. مدل 2013 آن از ویژگی های بی نظیر برخورداری است، تغییراتی همچون جانبی های درب عقب،‌ قرار گرفتن لاستیک زاپاس زیر بدنه بار، فرمانپذیری روان، حداقل مصرف سوخت، طراحی داخلی جذاب، فضای جادار صندل‌های عقب کنترل بصری و دوربین استاندارد پشتیبانی.

طول : 4150 میلی متر
پهنا ‌:‌ 1695 میلی متر
ارتفاع :‌ 1646 میلی متر
«فورد اسکیپ»‌
این مدل چالاک ، انعطاف پذیر و کم صداترین در مدل خود است. ولی کاستی هایی هم دارد که نمونه آن در سیستم (My Ford Touch) ، دوربین های عقب و قیمت بالای آن است.

طول : 4442 میلی متر
پهنا : 1781 میلی متر
ارتفاع : 1770 میلی متر«نیسان روج»‌
در مقایسه با مدل‌های دیگر این فهرست ، نیسان روج قدیمی ترین شاسی بلند کوچک است. علی رغم فرمانپذیری روان حداقل مصرف سوخت ، موتور 170 اسب بخار این مدل صدای گوش خراشی دارد. اتاقک بار کوچک است و دید عقب ضعیف . با این حال انتظار می رود دوربین پشتیبان در مدلهای بعدی این نقص را از بین ببرد.

طول :‌ 4646 میلی متر
پهنا : 1801 میلی متر
ارتفاع :‌ 1659 میلی متر
«کیا اسپورتیج»

ظاهر زیبا، فرمانپذیری روان ویژگی بارز این شاسی بلند است که کنار موتور توربو شارژ و حداقل مصرف سوخت ولی هر زیبایی، عیوبی هم دارد که در کیا اسپورتیج در دید عقب و صدای جاده منحصر می شود.

طول : 4445 میلی متر
پهنا : 1855 میلی متر
ارتفاع : 1645 میلی متر

«هیوندای توسان»

بر خلاف سایر موارد این فهرست، «هیوندا توسان» از ظاهری کوپه مانند و جمع و جور برخوردار است ولی آپشن هایی مانند لامپهای LED ، تودوزی زیبا و سقف همرنگ مصرف سوخت آن از حداقل مدلهای دیگر پایین تر است با این حال صدای موتور و صدای جاده جزء نقصهای اول این مدل است.

طول :‌ 4325 میلی متر
ارتفاع : 1680 میلی متر
پهنا : 1800 میلی متر