امتیاز مثبت
۰
بازهم کسادی در بازار آهن فروشان
جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب: 167948
 
در چند روز گذشته اخباری مبنی بر اعتصاب آهن فروشان عمده در محافل خبری منتشر شد که بعد از مدتی از سوی رئیس اتحادیه آهن فروشان اعلام شد که اتحادیه با سازمان مالیاتی به توافق رسیده‌ و آهن فروشان از اعتصاب خارج شده اند.

به گزارش ایسنا، گویا آهن فروشان آنچنان از توافق مالیاتی خود راضی نیستند و رغبتی برای فعالیت دوباره خود در بازار آهن ندارند.

یکی از فروشندگان ورق آهن در منطقه سیزده آبان که یکی از مراکز فروش عمده آهن است می گوید: اعتصاب به جایی نرسید، اما اکثر آهن فروشان عمده خرید و فروشی انجام نمی‌دهند.

وی ادامه داد: فروشندگان اصلی بازار که تعیین کننده قیمت روز آهن هستند سر کار نمی آیند و بازار دچار تشویش در قیمت گذاری شده که این تشویش در قیمت کسادی بازار در خرید و فروش را در پی داشته است.

او دلیل اصلی اعتصاب آهن فروشان را مالیات بر ارزش افزوده های سنگین دانست و گفت: این مالیات ها با مهلت سه تا شش ماه از ۲۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که هیچ تعرفه منطقی در آن لحاظ نشده است.

این فروشنده در پایان بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو ورق آهن در بازار ۲۳۰۰ تومان است که در مرکز اصلی تولید فولاد مبارکه کیلویی ۲۱۵۰ تومان به فروش می‌رسد.