امتیاز مثبت
۰
هزینه یک روز اداره مدرسه چقدر است؟
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۵۲
کد مطلب: 258136
 
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: هزینه یک روز اداره مدرسه و کلاس درس در کشور 100 میلیارد تومان است که تاخیر یک روزه در امر تحصیل علم و دانش، زیان های اقتصادی زیادی برای کشور دارد.
به گزارش ایسنا، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش امروز درمراسم شروع سال تحصیلی جدید در اردبیل از آغاز اجرای طرح المپیاد های ورزشی درون مدارس از 26 مهرماه در کشور خبر داد و گفت: این المپیاد در قالب تیم‌هایی با مشارکت و مسوولیت خود دانش آموزان و با هدایت معاونان پرورشی مدرسه برای سه میلیون دانش آموز در کشور اجرا می شود

 

وی گفت: با اجرای این طرح نهضت داوطلبی در حوز دانش آموزی شکل می گیرد، و با اجرای آن طرح قصد داریم فضایی پرنشاط در محیط های دانش آموزی ایجاد کنیم.

 

حمیدی اضافه کرد: دانش آموزی که وارد مدرسه می شود باید در همه حوزه های اجتماعی، فرهنگی، فن آوری، ورزشی، زیبایی شناختی رشد داشته باشد و اجرای این طرح به پیاده سازی این امر کمک می کند.

 

وی اضافه کرد: این طرح تا اسفندماه سال جاری ادامه یافته و تلاش می‌شود رفتار پهلوانی در بین دانش آموزان فرهنگ سازی شود.

 

وی در ادامه با اشاره آغاز پروژه مهر در کشور که با هدف آماده سازی مدارس و تدارک لوازم مورد نیاز برای آغاز سال تحصیلی اجرا شد، بیان کرد: دلیل آغاز زودهنگام اجرای پروژه مهر مدارس جلوگیری از تاخیر در آغاز کلاس های درس و پرهیز از اتلاف وقت و هزینه بود.

 

حمیدی از چاپ، نشر و توزیع 126 میلیون جلد کتاب با 967 عنوان درسی در کشور خبر داد و افزود: هم اکنون تمامی مدارس با لوازم و کتاب های مورد نیاز آماده آغاز سال تحصیلی هستند.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نظم و امنیت مدارس در روزهای اول در نتیجه پایان سال تحصیلی دانش آموزان اثر گذار خواهد بود، افزود: امروز 12 میلیون و 300 هزار دانش آموز با همراهی یک میلیون معلم در 105 هزار مدرسه در سراسر کشور سال تحصیلی 94 – 93 را آغاز کردند.