امتیاز مثبت
۰
منابع هندی:
ایران ۵ هزار تن سیب زمینی از هند می‌خرد
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳
کد مطلب: 319138
 
منابع هندی اعلام کردند ایرانی ها و روسها قرار است سیب زمینی تولیدی در ایالت پنجاب در شمال هند را مصرف کنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری هندوستان تایمز، برای اولین بار، ایرانی ها و روسها قرار است سیب زمینی تولیدی در ایالت پنجاب در شمال هند را مصرف کنند. اداره کشاورزی این ایالت و شرکت صنایع کشاورزی پنجاب در حال همکاری در مورد الگوهای صادرات این محصول کشاورزی به دو کشور ایران و روسیه هستند.

 
در حالی که عرضه سیب زمینی از استان پنجاب پاکستان در فصل جاری تا 15 مارس به اتمام خواهد رسید، طرف هندی در تلاش برای صادرات این محصول است.

 
کی اس پانو، مدیر شرکت صنایع کشاورزی پنجاب در این باره گفت: «ما سفارشاتی برای عرضه 2800 تن سیب زمینی به روسیه و 5 هزار تن به ایران داریم. در حال کار بر روی جزئیات امور هستیم تا صادرات را آغاز کنیم.»

 
ان اس کالسی، کمیسیونر مالی و توسعه ای که مسئول اداره کشاورزی پنجاب است گفت، قیمت سیب زمینی پنجاب هند عرضه شده به این دو کشور 18 روپیه در هر کیلو خواهد بود. و این محصول در ایران و روسیه 50 تا 60 روپیه در هر کیلو به فروش خواهد رفت.

 
وی افزود: «هرچند مقدار سیب زمینی که قرار است صادر شود چندان قابل مقایسه با کل تولید این ایالت نیست اما این صادرات می تواند موجب تحریک تجارت با این کشورها شود.»