امتیاز مثبت
۰
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل تشریح کرد
جزئیات تازه از آزادراه‌تهران-شمال/عبور بدون پرداخت عوارض عیدی دولت به مردم
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب: 155284
 
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با اشاره به افتتاح قطعه ۴ آزاد راه تهران-شمال گفت: بر اساس دستور رئیس‌جمهوری تا پایان فروردین سال ۹۲ عوارض این مسیر از مردم دریافت نخواهد شد.

به گزارش تسنیم احمد صادقی در بازدید خبرنگاران از قطعه ۴ گفت: عملیات اجرایی آزاد راه تهران-شمال از سال ۷۶ با مشارکت بنیاد مستضعفان آغاز و کل پروژه به چهار منطقه تقسیم شد.

وی با بیان این‌که منطقه یک از تهران تا شهرستانک به طول ۳۲کیلومتر به صورت فاینانس توسط شرکت STA چین در حال اجراست، تصریح کرد: این قطعه ۲۳ کیلومتر تونل دارد که کار سوراخ کردن همه تونل‌ها توسط چینی‌ها به پایان رسیده است.

وی با بیان این‌که احداث پل‌های بزرگ این قطعه نیز آغاز شده است، بیان کرد: با توجه به حل مشکلات مربوط به فاینانس قرار شده است این منطقه تا پایان سال آینده یا حداکثر اوایل سال ۹۳ به بهره برداری برسد.

به گفته صادقی، این قطعه مهم ترین بخش آزاد راه تهران-شمال است، چراکه فاصله تهران تا چالوس را ۶۰ کیلومتر کاهش می دهد، ضمن آن که ترافیک تهران-کرج را نیز به‌طور کلی برطرف خواهد کرد.

*پیشرفت فیزیکی مناطق ۲ و ۳ صفر درصد

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به این‌که در مناطق ۲ و ۳ هیچ کاری صورت نگرفته است، تصریح کرد: طول این دو منطقه ۷۴ کیلومتر است که به دلیل طول زیاد آن و سرمایه‌گذاری بسیار بالا ۳۰۰۰ میلیارد تومانی هنوز عملیات اجرایی آنها آغاز نشده و متوقف است.

صادقی با بیان این‌که مقدماتی را برای ساخت این مناطق فراهم کرده ایم، افزود: اواخر فروردین سال آینده جزئیات بیشتری از عملیات اجرایی این پروژه را اعلام خواهم کرد.در حال حاضر یک کنسرسیوم داخلی در حال به روز رسانی مطالعات این قطعات است.

به گفته وی، اگر اعتبار مورد نیاز فراهم شود قطعات ۳ و ۴ ظرف سه سال به بهره برداری خواهد رسید.

* قطعه ۴ در خوان ششم

قطعه ۴ یکی از خبرسازترین قطعات آزاد راه تهران-شمال در دو سال اخیر بوده است.گذشته از اختلافات متعدد دو طرف درگیر در این پروژه، وزارت راه و شهرسازی شش بار وعده افتتاح آنرا در مدت مذکور داده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی دلیل عمده خلف وعده افتتاح این قطعه را «سختی‌های خاص» اعلام کرد و گفت: قطعه ۴ آزاد راه حد فاصل چالوس به مرزن آباد به طول ۲۱ کیلومتر سختی های خاص خود را داشت و به دلیل ریزش های فراوان افتتاح این قطعه بارها به تعویق افتاد.

صادقی با بیان این‌که این پروژه یکی از اولویت های وزارت راه و شرسازی در دو سال اخیر بوده است، گفت: از سال ۷۶ تا سال ۸۹ قطعه مذکور حدود ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشت یعنی سالانه حدود ۴.۵ درصد.

وی ادامه داد: اما به واسطه اختصاص اعتبارات ویژه قطعه ۴ در دو سال اخیر ۳۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است یعنی سالانه ۱۷ درصد.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان این‌که از سال ۷۶ تا سال ۸۹ به طور میانگین سالانه ۸۶ میلیارد ریال به پروژه اختصاص یافت، تاکید کرد: این در حالی است که در سال‌های ۹۰ و ۹۱ بیش از ۴۶۳ میلیارد ریال یعنی شش برابر بیشتر از گذشته اعتبار به قطعه ۴ اختصاص یافته است.

*عیدی دولت

صادقی با اشاره به این‌که خط کشی‌ها و سیستم روشنایی قطعه ۴ به اتمام رسیده و اواخر اسفند امسال به بهره برداری خواهد رسید، گفت: ۹۹ درصد پروزه به اتمام رسیده است و در ایام نوروز ۹۲ از این ۲۱ کیلومتر استفاده خواهد شد و با توجه به این که در جاده قبلی عرض کم (۹ متر) با پیچ های بسیار تند که تصادفات زایادی در آن اتفاق می افتد.

وی با تاکید بر این‌که با افتتاح قطعه ۴ یک ساعت مدت سفرها کوتاه می شود، افزود: علاوه بر این ۱۵ میلیارد تومان صرفه جویی در مصرف بنزین و ۲۰ میلیارد تومان در تصادفات رانندگی از نتایج بهره‌برداری از این قطعه است.

صادقی در خصوص اخذ عوارض در قطعه ۴ آزاد راه نیز گفت: با توجه به دستور رئیس جمهوری قرار شده به مدت حداقل یکماه به مردم تخفیف بدهیم و پس از فروردین در خصوص زمان و مبلغ عوارض پس از فروردین در خصوص میزان عوازض اطلاع رسانی خواهیم کرد.

*کاری با بنیاد نداریم

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که متاسفانه آزاد راه تهران-شمال در سال های گذشته برای بنیاد و وزارت سابق راه و ترابری اولویت نبوده است، گفت:دیگر کاری با بنیاد مستضعفان نداریم و سال ۹۲ درباره وضعیت بنیاد در این پروژه صحبت خواهم کرد.

صادقی همچنین با اشاره به نصب دوربین در قطعه ۴ گفت: پلیس در این قطعه مستقر می‌شود و قرار شده که وزارت راه ساختمانی برای استقرار پلیس بسازد.

وی در خصوص طلب پیمانکاران از وزارت راه نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی پیمانکاران را پرداخت شده و تقریبا بدهی به آنها نداریم.