امتیاز مثبت
۰
ثروتمندان سرزمين كانگوروها!
«فوربس» فهرست ۵۰ نفره‌اي از ثروتمندان استراليايي منتشر كرده است
يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۱
کد مطلب: 140587
 
عده بسياري هستند كه منتظرند «فوربس» فهرست‌هاي مشهورش را منتشر كند. «فوربس» نيز با همين فهرست‌ها و انتشار آنها مدت‌هاست نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته است. در تازه‌ترين فهرستي كه اين دوهفته‌نامه روز گذشته روي وب سايت خود قرار داد، به سراغ ميلياردرهاي استراليايي رفته است.
ثروتمندان سرزمين كانگوروها!
 
اقتصاد ايران آنلاين - در اين فهرست ۵۰ نفره، طيف‌هاي مختلف سني نيز ديده مي‌شود. يكي از پيرترين اعضاي حاضر در اين فهرست، ۸۲ سال سن دارد و بالغ بر پنج ميليارد دلار ثروت خالص. از جوان‌ترين اعضاي اين فهرست هم مي‌توان «جيمز پيكر» ۴۵ ساله را نام برد كه با شش ميليارد دلار ثروت در رده سوم اين ليست ايستاده است. در بين اسامي ميلياردرهاي استراليايي موارد جالب ديگري را نيز مي‌توان يافت. مثلا يكي از آنها با ۷۷ سال سن هنوز مجرد است! در زير با ۱۰ نفر اول فهرست بلند بالاي ميلياردرهاي استراليايي آشنا مي شويد.

Georgina Rinehart
او ۵۸ ساله است. در فهرست قويترين زنان فوربس در رده ۳۵ قرار گرفته و بيست و پنجمين ميلياردر جهان است. در «پرت» استراليا زندگي مي‌كند و تا ژانويه سال ۲۰۱۳ ثروت خالص او بالغ بر ۱۷ ميليارد دلار بوده است. منبع درآمد او فعاليت در زمينه معدن است. «رينهارت» بيوه است و چهار فرزند دارد.

Ivan Glasenberg
او ۵۶ ساله است. كارشناسي خود را در زمينه هنر و علوم و كارشناسي ارشدش را در دانشگاه كاليفرنيا در رشته مديريت بازرگاني گذرانده است. «ايوان گلازنبرگ» ساكن «روشليكون» سوئيس اما شهروند استرالياست. تا ژانويه ۲۰۱۳، ثروت خالص او بالغ بر ۶.۷ ميليارد دلار ارزيابي شده است. در بين ثروتمندان جهان او رتبه ۱۲۵ را از آن خود كرده است. «ايوان» ازدواج كرده و دو فرزند نيز دارد.

James Packer
ثروت «پيكر» تا ژانويه سال ۲۰۱۳ بالغ بر شش ميليارد دلار ارزيابي شده است. او ۴۵ سال سن دارد و ساكن «سيدني» استرالياست و ثروت خود را از سرمايه‌گذاري در زمينه‌هاي مختلف به‌ دست آورده. «جيمز پيكر» تحصيلات خود را در دانشگاه «ونژو» به پايان رسانده است. او متاهل است و سه فرزند نيز دارد. «جيمز پيكر» در فهرست ميلياردرهاي جهان در رتبه ۲۲۳ قرار گرفته است.

Frank Lowy
۸۲ سال سن دارد و مسن‌ترين ميلياردر اين فهرست محسوب مي‌شود. در «سيدني» استراليا سكونت دارد و تحصيلات خود را در دانشگاه «ونژو» گذرانده است. ثروت خالص او تا ماه ژانويه سال ۲۰۱۳، بالغ بر۵.۳ ميليارد دلار بوده است. او اين ثروت را از راه اداره مراكزخريد متعدد خود كسب كرده است. «فرانك» در فهرست ميلياردرهاي دنيا در رده ۲۴۲ قرار دارد. او متاهل و پدر سه فرزند است.

Andrew Forrest
ثروت خالص «فارست» تا ابتداي سال ۲۰۱۳ بالغ بر۴.۸ ميليارد دلار بوده است. او ۵۱ سال سن دارد و در «پرت» استراليا در كنار همسر و سه فرزندش روزگار مي‌گذراند. «فارست» ثروت خود را از راه معدن و سرمايه‌گذاري در استخراج معدن به‌ دست آورده. در فهرست ميلياردرهاي جهان، «آندرو فارست» در رتبه ۱۷۳ ايستاده است.

Harry Triguboff
او با ۷۹ سال سن يكي ديگر از افراد مسن اين فهرست است. ثروت خالص او تا ژانويه سال ۲۰۱۳، روي عدد ۴.۶ ميليارد دلار ايستاده است. او به همراه همسر و دو فرزندش در «سيدني» زندگي مي‌كند. «هري» ثروتش را از سرمايه‌گذاري در املاك و مستغلات گردآورده است. او در ميان ميلياردرهاي جهان در سكوي ۲۷۶ ايستاده است

Anthony Pratt & family
تا ابتداي سال جديد ميلادي، بالغ بر ۴.۵ ميليارد دلار ثروت خالص او بوده است. ۵۲ سال سن دارد و به همراه همسر و دو فرزندش در «ملبورن» استراليا زندگي مي‌كند. فكر مي‌كنيد او اين مقدار ثروت را از كجا به‌ دست آورده است؟ از راه سرمايه‌گذاري در رشته هواـ فضا؟! نه! اوثروت خود را از فعاليت در صنعت بسته‌بندي كاسب شده است.

John Gandel
۷۸ سال سن دارد و يكي ديگر از افراد مسن اين فهرست بلندبالا شناخته مي‌شود. تا ژانويه سال ۲۰۱۳، ثروت او بالغ بر ۳.۵ ميليارد دلار بوده است. با همسر و چهار فرزندش در «ملبورن» استراليا زندگي مي‌كند و ثروت خود را از مراكز خريد متعددش به‌ دست آورده است. تحصيلات خود را در دانشگاه «ملبورن» گذرانده و در فهرست ميلياردرهاي جهان در رده ۳۵۸ قرار دارد.

Kerr Neilson
۶۳ سال سن دارد و تحصيلات خود را در استراليا گذرانده. ثروت او تا ژانويه ۲۰۱۳ بالغ بر ۲.۵ ميليارد دلار بوده است. به همراه همسر و دو فرزندش در «سيدني» زندگي مي‌كند و ثروت خود را از راه تجارت به‌ دست آورده است. در فهرست ميلياردرهاي جهان كه خود «فوربس» آن را نيز منتشر كرده بود، جايگاه ۶۰۱ را به خود اختصاص داده است.

Paul Ramsay
داشتن ۷۷ سال سن او را در كنار ديگر ميلياردرهاي سالخورده اين فهرست قرار مي‌دهد. تا ژانويه سال ۲۰۱۳ ثروت خالص او بالغ بر ۲.۴ ميليارد دلار است. «پل» اين ثروت را از بيمارستان‌هايي كه او مالك آنهاست به‌ دست آورده. در بين ميلياردرهاي دنيا او در رده ۷۶۴ قرارگرفته است. «پل» مجرد است و شايد رمز ثروتمند بودن او همين نكته باشد!