امتیاز مثبت
۰
دعوت به خواندن کتاب «راهنمای خانواده»
هشت ترفند برای شکستن سکوت مردان!
شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب: 184525
 
آیا تا کنون از خود پرسیده‏اید چرا بعضی از پیوندهای عاشقانه بعد از ازدواج گسسته می‏شوند و از هم فرو می‏پاشند؟
هشت ترفند برای شکستن سکوت مردان!
 

اقتصاد ایران آنلاین: کتاب «راهنمای خانواده» چکیده‏ای از رهنمودهای تربیتی صاحب‏نظران و روانشناسان است که به زوجهای جوان و همه کسانی که خواهان رسیدن به یک زندگی ایده‏آل، آرام، شاد و با معنویت هستید، تقدیم می‏شود. 

بخشهایی از متن کتاب راهنمای خانواده - راز شاد زیستن و خوشبختی در کانون گرم خانواده را در ادامه می ‌خوانید:

هشت راهکار برای شکستن سکوت مردان
۱-وقتی از همسرتان می‏خواهید که کاری را انجام دهد بهتر است بگویید: «می‏شه این کار رو انجام بدی؟» نه این که «می‏تونی این کار رو انجام بدی؟» 

بیشتر زنان در این مواقع از کلمه «می‏تونی» استفاده می‏کنند، چرا که به نظر می‏رسد که مودبانه‏تر باشد. ولی در این صورت، شما از همسرتان درباره توانایی او سوال می‏کنید تا این که به او بگویید کاری را انجام دهد. مردان ترجیح می‏دهند که درخواست شما مستقیم باشد. هر چند ممکن است که در ابتدا برای شما سخت باشد ولی درخواست‏هایتان را مستقیما به آنها بگویید. بیشتر مردان صحبت مستقیم را به ایما و اشاره ترجیح می‏دهند. 

۲-رک و مستقیم با آنها صحبت کنید. سعی کنید که دقیقا آن چه را که مدر نظر دارید به آنها بگویید و تنها به سرنخ‏ها و نشانه‏ها نپردازید که بعد هم از آنها انتظار داشته باشید تا منظور شما را دریابند. زنان بیشتر از مردان قادر به این کارها هستند. پس ساده و بی پرده مسائل را مطرح کنید. 

۳-مختصر و مفید حرفتان را بزنید. مردان توجه چندانی به جزئیات اطراف خود ندارند. مثلا برای آنها مهم نیست که پرده‏های خانه فلانی چه رنگی بود یا بلوز پشمی فلان خانم دست باف بود یا حاضری. پس سعی کنید تا حد امکان پرداختن به جزئیات نزد همسرتان چشم‏پوشی کنید مگر این که او مرد نکته سنج و ظریفی باشد که این ههم بسیار نادر است. 

۴-وقتی از او می‏خواهید نظرش را راجع به چیزی بدهد، مطمئن شوید که منظورش را فهمیده‏اید، در غیر این صورت دوباره بپرسید تا مطمئن شوید. مثلا وقتی می‏خواهید لباسی را بخرید و از او نظرش را می‏پرسید شاید بگوید که چندان برایش مهم نیست و هر چه شما بپسندید او هم می‏پسندد. ولی وقتی که لباس را خردیدید ممکن است رنگش را چندان جالب نداند. بنابراین قبل از خرید بهتر است رنگ لباس را به او نشان دهید تا نظرش را دقیقا بدانید، حتی اگر که بگوید برایش فرقی نمی‏کند. 

۵- او را به گوش کردن حرف‏هایتان متهم نکنید. این کار شما حس تحقیر و ناپختگی را در او ایجاد می‏کند و او شما را همانند کنترل کننده‏ای برای خود خواهد دید. مطالب و گفته‏های خود را کوتاه کنید و فرض کنید که او هم گوش می‏کند. 

۶- درک کنید که زنان بیشتر از مردان به گوش کردن بها می‏دهند. برای یک زن گوش دادن به صحبت طرف مقابل در حکم راهی برای بیان عشق و علاقه به او و حتی معنکس‏کننده یک ارتباط است ولی برای یک مرد، نه. 

۷- وقتی که به شما گوش می‏دهد از او تشکر کنید: مردان به انوع تایید و تصدیق از جانب شما نیاز دارند، به خصوص که در حیطه روابط میان شما باشد. آنها اغلب احساس می‏کند که بر پله پرتگاهی قرار دارند و نمی‏توانند نیازها و خواسته‏های همسرشان را کاملا دریابند. به همسرتان کمک کنید تا اعتماد به نفس بیشتری را حس کند و این کار را با تقدیر و تشکر از تلاشهایش انجام دهید. این برخورد شما اشتیاق او را برای تلاش در جهت بهبود ارتباط با شما بیشتر خواهد کرد. 

۸-زمانی که با دوستان و نزدیکان هستید به آنها بگویید که همسرتان چقدر شما را درک می‏کند. با این کار شما، او احساس می‏کند که یک مرد

این کتاب به نوشته امیرملک محمودی و از سوی نشر «منشور وحی» با چاپ سیو نهم راهی بازار چاپ و نشر کتاب شده است. برای خرید اینجا کلیک کنید.