امتیاز مثبت
۰
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست خبر داد
عضویت وزیر دفاع پیشنهادی آمریکا در هیئت مدیره بانک بی‌اعتنا به تحریم ایران
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب: 138922
 
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست طی گزارشی نوشت نامزد پست وزارت دفاع آمریکا در هیئت مدیره یک بانک آلمانیِ متهم به نقض تحریم ایران عضویت دارد و هزاران دلار بابت آن دریافت کرده است.
به گزارش تسنیم به نقل پایگاه صهیونیستی جروزالم پست، نامزد معرفی شده از سوی باراک اوباما برای تصدی پست وزارت دفاع آمریکا بابت عضویت در هیئت مدیره بانکی که متهم به نقض تحریم های آمریکا علیه ایران است، مبلغ هنگفتی را دریافت کرده است.

چاک هاگل به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره داچ بانک، مبلغ یکصد هزار دلار از مسئولان این بانک دریافت کرده است.

هاگل در سال ۲۰۰۹ بعد از ۱۲ سال حضور در سنا، عضو هیئت مدیره داچ بانک شد که این مسئله موجب قوی تر شدن ارتباط وی با مدیریت ارشد این بانک شد.

بر اساس این گزارش، داچ بانک در گزارش سه ماهه خود در خصوص درآمدهایش اعلام کرده که از سوی مقامات آمریکایی به اتهام ارتباط با ایران تحت بازرسی قرار گرفته است.

بانک آلمانی داچ بانک یکی از چهار بانک بزرگی است که به اتهام انجام مبادلات مالی با بخش نفت ایران تحت بازرسی قرار گرفته است. داچ بانک هرگونه نقض مقررات دولت آمریکا در زمینه تحریم ایران را رد کرده است.

بر اساس این گزارش، نقض احتمالی تحریم ها مربوط به تراکنش های مالی با جمهوری اسلامی ایران به دلار است. داچ بانک گفته علیرغم اینکه قبلا این اتهامات را رد کرده، با مقامات آمریکایی همکاری خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، سمت هاگل در داچ بانک ارائه مشاوره به «مدیران و مشتریان در زمینه مسائل استراتژیک و موضوعات مربوط به بازار شامل توسعه و رشد کسب و کار و روندهای اقتصادی، صنعتی، سیاسی و اجتماعی است.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، مقامات قضایی آمریکا در ماه دسامبر به دلیل انجام تحقیقات مربوط به فرار مالیاتی به مقر داچ بانک مراجعه کرده بودند.