امتیاز مثبت
۰
مرگ ۱۶۹ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج
پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 191121
 
در بهار امسال ۱۶۹ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در کشور جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۹۷ نفر مرد و ۷۲ نفر دیگر زن بودند.

به گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، در سه ماهه نخست سال جاری تعداد فوتی های ناشی از قرص برنج در کشور ۱۶۹ نفر بود، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مرگ بر اثر مصرف قرص برنج ۱۱۵ نفر بود، ۴۷ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، در سه ماهه ابتدایی امسال استان های تهران با ۶۸ فوتی(۳۴ مرد و ۳۴ زن)، گیلان با ۳۲ فوتی(۲۴ مرد و هشت زن) و مازندارن با ۱۹ فوتی (۱۴ مرد و پنج زن) بیشترین آمار مرگ ناشی از مصرف قرص برنج را داشته اند. به جز این سه استان، آمار مرگ ناشی از مصرف قرص برنج در سایر استان ها زیر ۱۰ نفر و در ۱۳ استان صفر بوده است.

گفتنی است آمار مرگ بر اثر مصرف قرص برنج در استان های تهران، گیلان و مازندران در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۷۴، ۸۸.۲ و ۴۶.۲ درصد افزایش یافته است.

یادآور می شود، مرگ و میر ناشی از مسمومیت با قرص برنج در پنج سال اخیر (۸۷ تا ۹۱) با سیر صعودی مواجه بود به نحوی که از آمار ۲۱۴ مورد در سال ۱۳۸۷ به ۵۹۸ مورد در سال ۱۳۹۱ رسید. بر اساس آمارهای موجود مرگ ناشی از مصرف قرص برنج در سال ۱۳۹۱ در مقایسه با سال قبل از آن ۲۹.۲ درصد افزایش داشته است.