امتیاز مثبت
۰
وب سایت "ساختمون" مرجع معرفی کالاها و خدمات ساختمانی
يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
کد مطلب: 347579
 
انتخاب نوع پارتیشن و جنس و سبک آن بستگی به شرایط محیطی و سلیقه شما می باشد. بنابراین برای انتخاب نوع پارتیشن مناسب باید تحقیقات زیادی را انجام دهید. وب سایت ساختمون مرجع معرفی کالاهای و خدمات ساختمانی از قبیل درب ضد سرقت، ترمو وود، دوربین مدار بسته، کاغذ دیواری و پنجره دو جداره، پنجره Upvc، درب اتوماتیک، درب ضد سرقت است.
وب سایت "ساختمون" مرجع معرفی کالاها و خدمات ساختمانی
 
پارتیشن

پارتیشن تقسیم کننده عمودی هستند که برای جداسازی فضاهای داخلی ساختمان به اتاق ها و مناطق گردش مانند راهروها استفاده می شوند. انواع پارتیشن و کاربردهای آنها در بخش های بعدی مورد بحث قرار گرفته است.

 
انواع مختلف پارتیشن


 پارتیشن آجر

پارتیشن آجر رایج ترین و اقتصادی ترین نوع دیوار پارتیشن است.


پارتیشن چوبی 

یک پارتیشن چوبی که از یک چارچوب چوبی تشکیل شده است که یا در کف زیر آن یا توسط دیوارهای جانبی پشتیبانی می شود. چنین پارتیشن ها مقاوم در برابر آتش نیستند و احتمال دارد چوب تشکیل پارتیشن پوسیده شود یا توسط موریانه خورده شود. استفاده از دیوارهای پارتیشن چوبی رو به کاهش است.


پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای در ساخت و ساز سبک ، آسان و مقرون به صرفه بوده و حریم مناسب و عایق صدا را فراهم می کند. این دیواره پارتیشن از ورق شیشه ای یا بلوک های شیشه ای توخالی ساخته شده است.


پارتیشن فلزی

پارتیشن فلزی نازک ، قوی ، بادوام و به طور قابل توجهی مقاوم در برابر آتش است. دیواره های پارتیشن فلزی با قرار دادن کانال های 2cm یا 2.5cm به صورت عمودی (اصطلاحا گل میخ) و ثابت کردن تخته فلزی به آن از یک طرف ساخته می شوند.


پارتیشن قابل حمل

پارتیشن قابل حمل، پارتیشن های تاشو متحرک هستند، که یک پارتیشن موقت از دیوارها را فراهم می کند. این نوع از پارتیشن پشتیبانی ، سفتی ، حفظ حریم خصوصی و کاهش نویز را ارائه می دهند. این ها قابل حمل هستند و بر روی چرخ ها امکان تحرک و سهولت ذخیره سازی را دارند.


دیوارهای پارتیشن متحرک یک راه حل ارگونومیک مقرون به صرفه برای ایجاد فضاهای جدید هستند. ساخت دیوارها می تواند یک روند گران قیمت و کثیف باشد. 


ما طیف وسیعی از سیستم های دیواره پارتیشن متحرک را از دیوارهای آکوستیک متحرک تا پارتیشن های کشویی تاشو ، دیوارهای متحرک شیشه ای گرفته تا درب های لعاب دار آکوستیک ارائه می دهیم. 


مهمترین کاری که باید هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع پارتیشن بندی اداری مناسب ترین کار انجام دهید ، این است که دقیقاً به آنچه فکر می کنید با فضای فعلی خود برسید فکر کنید.

 
 
پارتیشن بتونی از پیش ساخته شده

دیوار از واحدهای بتونی پیش ساخته بتونی ساخته شده است که ضخامت واحد پیش ساخته از 25 میلی متر تا 40 میلی متر است. واحدهای پیش ساخته در پست های پیش ساخته ایمن هستند. اتصالات باید با ملات پر شود
.

مزایای استفاده از پارتیشن

همانطور که می دانیم بیشترین کارکرد پارتیشن برای تقسیم اتاق است. از مزایای پارتیشن برای طراحی و تقسیم اتاق ساختمان به میزان قابل توجهی استفاده می شود. با این حال ، دیوارهای پارتیشن عملکردها و مزایای دیگری دارند. مانند:


•    دیوارهای پارتیشن مناطق بزرگ را به تعدادی از اتاقها تقسیم می کنند تا از هریک از آنها بتوان برای اهداف تعیین شده استفاده کرد.


•    این امر از دید و صدا باعث حفظ حریم خصوصی ساکن می شود.


•    پارتیشن از نظر وزنی سبک و در هزینه ساخت ارزانتر هستند.


•    مساحت کمتری را اشغال می کند و به راحتی در هر موقعیتی ساخته می شود.


•    پارتیشن از لحاظ ساختاری ساده ، آسان و مقرون به صرفه بوده و از انسجام مناسب با نوع ساختار ساختمان برخوردار هستند


•    آنها به راحتی در هر موقعیتی ساخته می شوند


•    دیوارهای پارتیشن از نظر وزنی سبک بوده و در هزینه ساخت ارزانتر می باشند

 
دیوار پارتیشن باید موارد زیر را برآورده کند:

•    دیوار پارتیشن باید از سطح مقطع نازک باشد تا از حداکثر سطح کف استفاده شود.


•    این اتاق باید با توجه به دید و صدا ، از فضای کافی در اتاق ها برخوردار باشد.


•    ساخته شده و از مواد عایق سبک ، صدا ، یکنواخت ، همگن ، بادوام و صوتی ساخته شده و به پایان رسیده است.


•    در ساخت و ساز ساده ، آسان و اقتصادی با انسجام مناسب با نوع ساختار ساختمان.


•    مقاومت کافی در برابر آتش ، گرما ، رطوبت و غیره را فراهم کنید.


•    به اندازه کافی سفت و سخت برای گرفتن لرزش های ناشی از بارها.


•    به اندازه کافی قوی برای پشتیبانی از اتصالات بهداشتی و وسایل سنگین.

 
انتخاب نوع پارتیشن و جنس و سبک آن بستگی به شرایط محیطی و سلیقه شما می باشد. بنابراین برای انتخاب نوع پارتیشن مناسب باید تحقیقات زیادی را انجام دهید.


وب سایت  ساختمون مرجع معرفی کالاها و خدمات ساختمانی از قبیل درب ضد سرقت، ترمو وود،  دوربین مدار بسته، کاغذ دیواری  و پنجره دو جداره، پنجره Upvc، درب اتوماتیک، درب ضد سرقت است.