امتیاز مثبت
۰
رییس کمیسیون اصل 44 اتاق بازرگانی: 40میلیون بیکار داریم
يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب: 238291
 
در سی و پنجمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران بودجه این اتاق رای آورد و همچنین اعلام شد که ایران 40 میلیون جمعیت بیکار دارد.
به گزارش ایسنا، در سی و پنجمین جلسه هیات نمایندگان موضوع بودجه اتاق بازرگانی ایران مطرح شد. این درحالی است که در اسفند سال قبل بودجه اتاق بازرگانی ایران مورد تایید اعضای هیات نمایندگان قرار نگرفته و کسی به آن رای نداده بود.

از آن زمان تاکنون بودجه به طور دقیق مورد بررسی اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قرار گرفت و امروز اکثریت اعضای حاضر در جلسه به آن رای دادند.

در این نشست غلامحسین شافعی، رییس اتاق بازرگانی ایران از اعضای هیات نمایندگان تقاضا کرد که به بودجه رای دهند.

وی دراین زمینه گفت: برای ادامه روند مناسب فعالیت اتاق بازرگانی ایران دادن رای به بودجه را از اعضای هیات نمایندگان تقاضا می کنم.

او خاطرنشان کرد: اگر مشکلی در بودجه اتاق بازرگانی ایران باشد مسوولیت آن را می پذیرم تا درست هدایت شود.

در حالی که بودجه اتاق بازرگانی ایران امروز موافق و مخالفی نداشت مجیدرضا حریری، رییس کمیسیون واردات اتاق خطاب به اعضای هیات نمایندگان گفت: اعضای هیات رییسه قبول کرده اند بودجه دارای نواقصی است و رییس اتاق بازرگانی ایران نیز عملکرد مالی اعضا و نظارت بر آن را تضمین کرده است لذا از اعضای هیات نمایندگان می‌خواهم که بودجه را تایید کرده و بر امانت داری رییس اتاق ایران صحه بگذارند.

40 میلیون بیکار در ایران

در ادامه این نشست سید حمید حسینی، رییس کمیسیون اصل 44 اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر این‌که‌ اتاق دارد که چگونگی استفاده از آن بسیار مهم است گفت: در شرایط کنونی کشور مشکلاتی زیادی دارد که مهمترین آن ها بیکاری است.

وی ادامه داد: براساس آخرین آمارهای اعلام شده ایران 40 میلیون بیکار دارد. اگر از این رقم کودکان و زنان خانه‌دار را حذف کنیم رقم بیکاری در ایران بسیار بالاست.

حسینی با اشاره به این که این موضوع که خروجی شورای گفت وگو چیست باید مورد توجه قرار گیرد تصریح کرد:‌ ما همواره برنامه ریزی دستوری داشته‌ایم که هرگز موفق نبوده است.

رییس کمیسیون اصل 44 اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: تاکید افراطی بر برنامه‌ریزی‌هایی این چنینی درست نیست و برنامه مشکل ما را حل نمی کند.

وی با بیان این‌که نقش بخش خصوصی در شرایط فعلی بسیار پر رنگ شده است گفت:‌ انتظار این است که همه کارها را دولت انجام دهد و حتی دولت فعال اقتصادی باشد اما ما معتقد به حرکت به سمت آزادسازی اقتصاد هستیم.

حسینی در پایان با بیان این‌که قیمت ارز، انرژی و پول باید آزاد شود گفت: در آزادی اقتصاد رتبه ایران در جهان 171 است که بسیار رتبه بالایی است. متاسفانه نه دولت و نه فعالان بخش خصوصی درایران به آزادسازی قیمت‌ها اعتقاد ندارند.