امتیاز مثبت
۱
برغم پیشرفت در مذاکرات برای دستیابی به موافقتنامه
اوباما تحریم‌های ایران را تمدید کرد
پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۳
کد مطلب: 289457
 
" اقدامات مشخص و سیاست‌های دولت ایران همچنان تهدیدی غیرعادی و جدی برای امنیت ملی ، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکاست؛ بنابراین بر اساس بخش 202 قانون فوریت های ملی من تحریم‌های موجود علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید می‌کنم.»
اوباما تحریم‌های ایران را تمدید کرد
 
اقتصاد ایران آنلاین: باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه برغم پیشرفت در مذاکرات برای دستیابی به یک موافقتنامه درباره برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های موجود علیه تهران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

اوباما در یادداشتی به کنگره نوشت: اقدامات مشخص و سیاست‌های دولت ایران همچنان تهدیدی غیرعادی و جدی برای امنیت ملی ، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکاست؛ بنابراین بر اساس بخش 202 قانون فوریت های ملی من تحریم‌های موجود علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید می‌کنم.»

 
وی همچنین بر اهمیت مذاکرات بین ایران و گروه پنج به اضافه یک ( آمریکا ، روسیه ، فرانسه ، چین ، انگلیس و آلمان ) تاکید کرد.

 
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این در حالی است که وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این در گفت‌وگویی تاکید کرده بود که همه تحریم‌ها باید پیش از هرگونه توافق هسته‌ای لغو شود.

 
محمدجواد ظریف درباره روند مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، گفته بود که تحریم‌های اقتصادی غرب باید به جای تدریجی به صورت کامل لغو شود. لغو تدریجی تحریم‌ها نمی‌تواند چندان برای اعتمادسازی سازنده و کارساز باشد. ما موضع کاملا روشنی در این باره داریم که باید تحریم‌ها برداشته شود.