امتیاز مثبت
۰
شوک جدید رسانه ملی به بهانه نیمه شعبان
دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۵
کد مطلب: 179819
 
فیلم های سینمایی و تلویزیونی یکشنبه ودوشنبه ۲ و ۳ تیر ماه مصادف با نیمه شعبان سالروز ولادت باسعادت حضرت مهدی (عج ) از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

به گزارش تهران پرس؛ فیلم های سینمایی و تلویزیونی یكشنبه ودوشنبه ۲ و ۳ تیر ماه مصادف با نیمه شعبان سالروز ولادت باسعادت حضرت مهدی (عج ) از شبكه های سیما روی آنتن می رود. 

شبكه یك فیلم تلویزیونی « هنوز زنده ایم » به كارگردانی و تهیه كنندگی كاظم بلوچی، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۶ از شبكه یك سیما پخش می شود. 

در خلاصه داستان فیلم آمده: آقای ظریف رفتار مردی هشتاد ساله است كه تنها در خانه قدیمی دوطبقه اش با وسایل زندگی می كند. همسرش فوت شده و بچه ای ندارد. عكس های همسر و دوستان قدیمی را كه همگی فوت كرده اند بر دیوار خانه زده است. او آدم بسیار جدی و خشك است و با آدم ها رابطه ندارد. روزی او متوجه می‌شود آقای عسگری تنها دوستش كه برایش باقی مانده در خانه اش مرده و بو گرفته و بعد از چند روز همسایگان در را شكسته و پیرمرد مرده را پیدا كرده اند. دنیا برایش تیره و تار می شود و به عاقبت كار خود فكر می كند.

شبكه دو
فیلم تلویزیونی « كاشی ۳۱۳ » به كارگردانی حسین تبریزی و تهیه كنندگی یحیی منصور مؤید ، ساعت ۱ بامداد روز دوشنبه ۳ تیر ماه از شبكه دو سیما پخش می شود. 

در خلاصه داستان این فیلم با بازی زهرا سعیدی، مریم كاویانی، یاسر جعفری، نیلوفر شهیدی و افشین سنگ چاپ آمده : در خانه ای قدیمی و كلنگی در جنوب شهر كه در اتاق های دور تا دور چهار خانواده مستاجرند. كلیه ساكنان خانه به مناسبت فرا رسیدن روز نیمه شعبان در تكاپو می باشند و به همین مناسبت قرار است كلیه ساكنین جهت ادای نذورات خود جشنی را در همان جا برگزار كنند. برای برگزاری این جشن وامی از مسجد محل دریافت شده كه نحوه پرداخت بین خانواده ها تقسیم می شود. در حین اینكه هر كدام از افراد این خانواده ها مشغول كاری هستند پلاستیك حاوی پول مفقود می شود، بعد از مطلع شدن كلیه افراد از واقعه همه مشغول به جسستجو و وارسی جای جای خانه می شوند كه نتیجه ای حاصل نمی شود و شبهه بین ساكنین ایجاد می شود كه منجر به درگیری لفظی و فیزیكی می شود. 

انیمیشن « ماشین ها (۱) » به كارگردانی جان لستر و تهیه كنندگی دارلا آندرسون، صبح دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۷:۳۰ در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبكه دو سیما مهمان كودكان و خردسالان می شود. 

داستان فیلم محصول سال ۲۰۰۶ آمریكا از این قرار است که لایتینگ مك‌ كوئین ماشین مسابقه ‌ای خوش‌ عكس همیشه برای پیروز شدن مسابقه می دهد. مك‌ كوئین در راه رسیدن به محل مسابقات قهرمانی جام پیستون در كالیفرنیا برای مسابقه دادن با دو رقیب دیرینه، به طور غیر منتظره خود را در جاده ۶۶ شهر رادیاتور اسپرینگ می‌یابد و از اینجا داستان آغازمی شود. 

فیلم سینمایی « آقای عبدی نسب و بانو » به كارگردانی حمید اكرمی و تهیه كنندگی مشترك حسن اسدی و مهران رستمی، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبكه دو سیما پخش خواهد شد. 

در خلاصه داستان فیلم آمده : سامان و مهناز پس از مدتی نامزدی، قصد ازدواج و برگزاری مراسم عروسی را دارند. سامان در صدد گرفتن وامی از اداره خود است تا بتواند مراسم شیكی را برای مهناز برگزار كند. ناصر، پدر سامان با این كار او مخالف است و قصد دارد او را متوجه اشتباهش كند اما ... 

انیمیشن سینمایی « اختیارِ بازی (۱) » به كارگردانی فرانسسی میچیچه و تهیه كنندگی آلیس مارچیتلی ، دوشنبه ۳ تیرماه ساعت ۲۳ از شبكه دو سیما روی آنتن می رود . 

ماجرای فیلم با بازی پساكوئاله آنسلمو، گابریلا بلیساریو و سسیلیا سیناردی پیرامون ماجراهایی است كه در یك زندان در ایتالیا و اتفاقاتی كه برای زندانیان می افتد شكل می گیرد. رییس جدید زندان كه زنی به نام سیلویا است تصمیم دارد تحولی در تیم فوتبال آنجا به وجود آورد. این اتفاق زمانی میسر می شود كه وی در می یابد كارلو ماریانی كه به جرم سرقت در زندان است برادر استفانو ماریانی یكی از مربیان صاحب نام در زمینه فوتبال است. اما كارلو از زمان گذشته با برادر خود قطع رابطه كرده و دل خوشی از او ندارد. پدر استفانو به شهری كه وی در آنجا به مربیگری مشغول است رفته و از او می خواهد به دیدن برادرش كارلو بیاید. ولی ...

شبكه سه
فیلم تلویزیونی « ترش و شیرین ۱ » به كارگردانی رضا عطاران یكشنبه ۲ تیر ماه ساعت ۱۹ از شبكه سه سیما پخش خواهد شد. 

در این فیلم می بینیم: نصرت زن میانسالی است كه زندگی خانواده پرجمعیتش را از راه درست كردن و فروختن ترشی اداره می‌كند. زمانی كه او به همراه داماد بیكارش، ناصر برای انجام كاری به بانك می‌روند، متوجه سارقانی می‌شوند كه كیف تاجری به نام جهان را سرقت می‌كنند، آنها به تعقیب سارقان می‌پردازند و در نهایت ... 

فیلم سینمایی « هنوز نرسیدیم » به كارگردانی برایان لوات، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبكه سه سیما پخش می شــود. 

در خلاصه داستان فیلم آمــده: مردی به دلیل مجاورت محل كارش با محل كار یك خانم با وی آشنا می‌شود و از وی خواستگاری می‌كند، زن دارای دو فرزند است. در تعطیلات آخر سال وقتی زن قرار می گذارد، در محل كارش اضافه كاری كند. مرد برای مراقبت از فرزندان وی آنها را نزد خود می‌آورد. 

آیس كیوب، نیا لانگ و آلیشا آلن در فیلم سینمایی « هنوز نرسیدیم » محصول سال ۲۰۰۵ كشور آمریكا و كانادا ایفای نقش كرده انـد. 

قسمت دوم فیلم تلویزیونی « ترش و شیرین » دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۹ از شبكه سه سیما روی آنتن می‌رود.

شبكه چهار
فیلم سینمایی « دعوت شام از یك قاتل » به كارگردانی روبرت مور محصول سال ۱۹۷۶، یكشنبه ۲ تیر ماه ساعت ۲۰:۳۰ در قالب برنامه « سینما سینما » از شبكه چهار سیما پخش می شود. 

فیلم با بازی پیتر فالك، پیتر سلرز، اَلِكگینس، ترومنكاپوتی، جیمز كوكو، ایلینبر نان و مگی اسمیت داستان حضور گروهی از كارآگاه‌های خصوصی كاركشته برای فاش ساختن راز یك جنایت به قصری عجیب است. 

فیلم سینمایی « كارآگاهان خصوصی » به كارگردانی لانگ الیوت، محصول سال ۱۹۸۰ آمریكا، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبكه چهار سیما پخش خواهد شد. 

در این فیلم با بازی تیم كانوی و دان ناتس می بینیم: در پی قتل زوج سالمند و ثروتمند؛ دو كاراگاه خصوصی به خانه آنها وارد می شوند. با ورود دو كاراگاه قتل خدمه سرسرا شروع شده تا آخرین نفر آنها پیش می رود. در نهایت نیز مشخص می گردد؛ كه مرد علی رغم حادثه ای كه رخ داده؛ زنده مانده ؛ با هماهنگی خدمه سرسرا قصد دارد مقابل كاراگاه از قاتلش كه دختر خوانده اش باشد اعتراف بگیرد. دو كاراگاه در سرسرا با مشكلات و موانع بسیاری روبرو می شوند كه ... 

شبكه تهران
فیلم سینمایی « مردان سیاهپوش ۳» به كارگردانی بری ساننفلد و با بازی ویل اسمیت، تومی لی جونز، جاش برولین و جمین كلمنت، یكشنبه ۲ تیر ماه ساعت ۲۰:۴۵ از شبكه تهران پخش می شود . 

در خلاصه داستان فیلم آمده: مامور كی و مامور جی ، دو نفر از كارمندان بخش ویژه ای از پلیس هستند كه با مهاجمان فضایی مقابله می كنند. مامور جی كه همكار جوان تر است متوجه می شود كه در زمان حال مامور كی توسط یك مهاجم فضایی به نام موریس وحشی به قتل رسیده است. اگر مامور كی سال ها پیش كه بر موریس غلبه می یافت او را می كشت و دستگیرش نمی كرد تا محكوم به تحمل زندان در كره ماه شود اكنون زنده بود. مامور جی برای اینكه مامور كی را متقاعد كند تا هنگام تسلیم شدن موریس وحشی او را بكشد به زمان گذشته سفر می كند. زمانی كه نزدیك به پرتاب اولین موشك به كره ماه و پا گذاشتن انسان به فضاست . در همین زمان است كه ... 

فیلم سینمایی « كلاه قرمزی و پسرخاله » به كارگردانی ایرج طهماسب و با نقش آفرینی فاطمه معتمد آریا، حمید جبلی، مرضیه محبوب، مرتضی احمدی و ایرج طهماسب، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۹:۱۵ در قالب برنامه " سینما تماشاخانه " از شبكه تهران پخش می شود. 

در خلاصه داستان فیلم آمده: كلاه قرمزی كه بزرگ شده، مشغول تحصیل است، اما بازیگوشی‌هایش سبب می‌شود تا از مدرسه اخراج شود. تلاش او برای اینكه شغلی به دست آورد نیز نتیجه‌ای عاید نمی‌كند، تا اینكه از طریق تماشای تلویزیون و ملاحظه برنامه آقای مجری تصمیم می‌گیرد تا روانه تلویزیون شود. كلاه قرمزی به تهران نزد پسرخاله می‌رود و با كمك او راهی تلویزیون می‌شود و در آنجا به خاطر علاقه زیادش به آقای مجری سعی می‌كند تا موانع راه ازدواج او را از بین ببرد اما مشكلاتی را باعث می‌ شود. 

فیلم سینمایی « باز گشت به خانه » به كارگردانی سمیر كارنیك، محصول سال ۲۰۱۱ هند، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبكه تهران پخش خواهد شد . 

در خلاصه داستان فیلم آمده: پرم مرد جوان هندی الاصلی است كه با مری همسر كانادایی خود و دو فرزند و مادرش در كانادا زندگی می كند. او خیلی دوست دارد كه به كشورش برگردد ولی همسرش اصلا موافق نیست . پدر پرم وقتی كه او كوچك بوده خانواده اش را ترك كرده و پسر كوچكشان را با خود برده است . آنها توسط دوستی متوجه می شوند كه درام سینگ هنوز هم كلاهبرداری می كند . مادر پرم بسیار نگران پسر كوچكش است و از پرم می خواهد كه هر طور شده به هند برگشته و آنها را پیدا كند . پرم هم برای خبر گرفتن از احوال او و برادر كوچكش گجودر به هند می رود. جواهر فروشی كه درام سینگ و گجودر از او كلاهبرداری كرده اند ، عده ای را برای كتك زدن آنها جمع كرده ولی ... 

فیلم سینمایی « مستر بین پلیس می شود ۱» به كارگردانی پیتر هویت دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۲۰:۴۵ از شبكه تهران روی آنتن می رود . 

در این فیلم با بازی روان اتكینسون، تاشا دی و اسكانسلوس و ناتالی ایمبروگلیا خواهید دید: پاسكال سو از مرد ثروتمند خطرناكی است كه قصد دارد حكومت انگلستان را به دست آورد تا اینكه به جانی انگلیش ماموریت داده می شود كه انگلستان را از این خطر بزرگ نجات دهد.

شبكه شما
فیلم تلویزیونی « گره گشا » به كارگردانی مجید عكاف‌زاده و سیدحسن حسینی و تهیه كنندگی سیدحسن حسینی، دوشنبه ۳ تیرماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبكه شما پخش می شود . 

داستان از جایی آغاز می‌شود كه چند روزی به برپایی جشن نیمه شعبان توسط بچه‌های مدرسه و معلمان و مدیر مدرسه باقی نمانده است. همزمان با پیگیری و تلاش چند تن از بچه ها برای تمرین اجرای نمایش در روز جشن و اختلافشان بر سر انتخاب متن نمایشنامه ، شاهد چند داستان دیگر همچون كارگری كه برای تامین جهیزیه دخترش توان مالی كافی ندارد و مستاصل است، دعوت معلم و مدیران از دو هنرمند محبوب برای شركت در جشن و نگرانی یكی از اهالی در باب اهمیت زكات و ...

شبكه آموزش
فیلم تلویزیونی « شهرام و بهرام » به كارگردانی شهرام خادم ، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۰ از شبكه آموزش پخش می شود . 

داستان شیطنت های دو جوان است كه یكی پیش دانشگاهی و دیگری پشت كنكوری است. نام این دو یكی شهرام و دیگری بهرام است. چنانكه یك بار هلی كوپتری می خرند كه خراب بوده و برای پس دادنش نقشه می‌كشند. فروشنده از آنها شكایت می كند همچنین در نقاشی ساختمان خراب كاری می كنند و صاحب كار از آنها شكایت می كند، سپس در خواستگاری خواهرشان به آزار خواستگار می پردازند . مدتی بعد به فروش سی‌دی روی می آورند و توسط پلیس دستگیر می شوند . در نهایت ...

شـبـكـه نمـایـش
فیلم سینمایی و تلویزیونی « بازی مهره سفید »، « آخرین پرواز »، « تلخ و شیرین »، « زندگی در اعماق فنجان قهوه » به كارگردانی كامبیز كاشفی و با بازی فریده آریا مج ، مهدی یوسفی زاده و محمود موسوی ، «مربی كارتر » ساخته توماس كارتر و نقش آفرینی ساموئل جكسون و ریگ كوانزالس محصول سال ۲۰۰۵ آمریكا و آلمان و « میراث بورن » با بازی جرمی رنر و به كارگردانی تونی گیلروی یكشنبه ۲ تیر ماه ساعت ۱۳:۱۵، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبكه نمایش پخش می‌شود. 

فیلم سینمایی و تلویزیونی « یك كوچه گل » به كارگردانی صادق پروین آشتیانی و با نقش آفرینی صادق توكلی و صدیقه كیانفر، « مادلاین » محصول سال ۱۹۹۸ فرانسه و آمریكا ساخته دایسی مایر و بازی فرانسیس مكدورمن، « مرد عجیب »، « تخم مرغ های فاسد » به كارگردانی تونی مارتین و بازی بیل هانتر، میك مالوی و باب فرنكلین، « مرد » ساخته لس می فیلد و هنرمندی ساموئل ال جكسون و یوگنس لو و « نقطه انهدام » به كارگردانی حیسون بورك و بازی جنسون پریشتلی تولید سال ۲۰۰۷ در كشور كانادا، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۳:۱۵، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبكه نمایش پخش می‌شود.