امتیاز مثبت
۱
تبلیغات فراوان و بورس‌بازی خاص
چند پرسش مهم درباره "پدیده" / آیا بزرگترین پرونده تاریخ قوه قضاییه در راه است؟
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۰
کد مطلب: 279601
 
قیمت گذاری این سهام توسط دو سایت و تعدادی دفاتر فروش در شهرهای بزرگ نظیر تهران ، مشهد ، اصفهان و ...تعیین می شود و هیچ منطق اقتصادی در تعیین نرخ آن وجود ندارد به همین دلیل هر روز قیمت سهام بالا و بالاتر می رود چون این قیمت دستوری است و نیازی به حساب و کتاب وجود ندارد.
چند پرسش مهم درباره "پدیده" / آیا بزرگترین پرونده تاریخ قوه قضاییه در راه است؟
 
اقتصاد ایران آنلاین: در سایه غفلت انواع و اقسام مراجع ذیربط و سودجویی صدا و سیما پدیده ای در حال شکل گیری است.نزدیک به  یک دهه پیش بود که ارمغان بهزیستی با تبلیغات بسیار مردم را به خرید برگه هایی برای شرکت در قرعه کشی های آنچنانی اش دعوت می کرد. ارمغان بهزیستی عمر کوتاهی داشت و با آگاهی مردم و عدم اقبال تدریجی مردم از گردونه حذف شد.

 
 
 اصولا نفس بدست آوردن پول بدون کار و تولید و تلاش و به اصطلاح یک شبه پولدار شدن همیشه وجود داشته و دارد ولی در اقتصادهای بیمار در هر زمانی خود را بصورتی نشان می دهد و متاسفانه دستگاههای متولی خیلی دیر متوجه آن می شوند و هزاران پرونده به یکباره به دستگاه قضا تحمیل می شود اما ربط پدیده با ارمغان بهزیستی چیست: محسن پهلوان بنیانگذار این شرکت می‌گوید که کار خانوادگی اش ساخت و ساز بوده اما شانس آورده است که یکی از دوستانش او را با شرکت «بنیاد ارمغان بهزیست» آشنا کرد او در این مصاحبه می گوید که این آشنایی باعث شده که او با شیوه بمباران تبلیغی به منظور پیشبرد کارهایش آشنا شود شیوه ای که او هم اکنون در پدیده بکار می گیرد اما ایراد کار کجاست و چرا هشدار به مردم ضروری است. این یادداشت را تا انتها مطالعه کنید.

 
سایت فردا در ادامه نوشت: پدیده  را همه به واسطه تبلیغات فراوان و طولانی اش در صدا و سیما می شناسید ولی بعد از هر پیام تبلیغی فقط می بینیم که شما هم می توانید با ما همراه باشید این همراهی چگونه است.


1-    مهمترین بخش پدیده که سر و صدا به پا کرده خرید و فروش سهام توسط یکی از شرکتهای زیرمجموعه آن یعنی شرکت ابنیه و ساختمان است این سهام بصورت غیر متعارف  و خارج از بورس خرید و فروش می گردد.

 
2-    قیمت گذاری این سهام توسط دو سایت و تعدادی دفاتر فروش در شهرهای بزرگ نظیر تهران ، مشهد ، اصفهان و ...تعیین می شود و هیچ منطق اقتصادی در تعیین نرخ آن وجود ندارد به همین دلیل هر روز قیمت سهام بالا و بالاتر می رود چون این قیمت دستوری است و نیازی به حساب و کتاب وجود ندارد.

 
3-    قیمت سهام پدیده از سال 88 تا دی 93 از 200 تومان به 12000 تومان رسیده است یعنی در عرض 5 سال 60 برابر!

 
4-    بدلایل بالا موجی از خرید سهام پدیده در حال وقوع است.

 
 
اما مشکل پدیده در کجاست؟

 
1-    پدیده به هیچ عنوان زیر بار فروش خود از طریق بورس نمی رود علت آن اینست که به محض این کار می باید صورتحساب دارایی شرکت بررسی و توسط کارشناسان سهام آن قیمت گذاری شود شک نکنید که این قیمت بالاتر از 2000 تومان نخواهد بود دلایل اش را می توانید از اینجا بخوانید.

 
2-    هر دو سایتی که قیمت سهام توسط آنها و دلبخواه تعیین می شود در پایین صفحه خود به منظور رفع مسئولیت حقوقی هر گونه ارتباط خود را با پدیده رد کرده اند معنای دیگر آن اینست که این سایتها عملا دلال سهام پدیده اند و اینکه قیمت توسط دلالان افتاده خود گویای خیلی از مطالب است.

 
3-    بنا به آمار منتشره تعداد کل سهام  پدیده 1.875.000.000 سهم است که 20 درصد آن در اختیار عموم است، معادل 375.000.000 سهم البته اخیرا این شرکت سهام خودرا 6 برابر کرده است.

 
4-    مطابق قانون پدیده حق فروش سهام خود را ندارد و به همین دلیل است که پدیده هیج گاه در تبلیغ خود نمی تواند مستقیم بگوید سهام می فروشد و تنها با عبارت "شما هم می توانید با ما همراه باشید ".

 
چند سوال

 
1-    چرا این شرکت و سهام فروشی غیر قانونی با توجه به حجم تبلیغات فراوان آن از سوی مراجع ذیربط دیده نمی شود؟

 
2-    چرا برای یکبار هم که شود علاج واقعه را قبل از وقوع انجام نمی دهیم حتما کار بالا بگیرد و پرونده ای قطور با شاکیانی چند صد هزار نفری شکل بگیرد تا دستگاهها متولی بخود آیند آیا تجربه صندوق محمد رسول الله اصفهان در 10 سال پیش و .چندین و چند نمونه دیگر که کلی زمان و هزینه به بار آورد و کلی خانواده ها را درگیر مشکلات بسیار نمود کافی نیست.

 
سخنی با مردم

 
اصولا این گونه معاملات همان لاتاری و یا قمار است وقتی سازو کار تعیین قیمت سهام بجای اینکه در بورس تعیین شود توسط یک یا چند نفر تعیین می شود آیا نامی دیگری بر روی آن می توان گذاشت آیا در این دو سال ساخت و ساز رونق بسیاری داشته و یا پروژه های ساختمانی پدیده آنچنان قیمت سرسام آوری رشد کرده اند که اینچنین قیمت سهامش را بالا برده است متاسفانه در این قمار مانند همه مدلهای قبلی اش اولی ها برنده و آخریها بازنده های ماجرایند.