امتیاز مثبت
۰
پاسخ دوباره علي مطهري به قوه قضاييه
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۸
کد مطلب: 281960
 
علي مطهري در حاشيه جلسه علني به اظهارات روز دوشنبه سخنگوي قوه قضاييه و همچنين اطلاعيه دو روز پيش اين قوه پاسخ داد.
به گزارش ایسنا، مطهري معتقد است كه قوه قضاييه اصلانمي تواند نامه او را تكذيب كند. يعني مواردي كه در اين نامه آورده شده است به گونه يي نبوده كه قوه قضاييه بتواند با استدلال به برخي از متن هايش آن را تكذيب كند.

 
او روز گذشته در همين مورد گفت كه «محتواي نامه من به رييس قوه قضاييه قابل تكذيب كردن نبوده است، چرا كه در آن نامه مباحث استدلالي بر اساس قانون اساسي مطرح شده وادعاي خاص يا خبر ويژه يي در آن نبوده است.»

 
 نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در توضيح بيشتر اين موضوع گفت كه «آنچه من در نامه آورده ام مبتني برقانون اساسي و يك بحث استدلالي بوده و جاي تكذيب يا تاييد يا پيگرد قانوني ندارد. » مطهري افزود: آنچه در آن آمده است تاكيد قانون بر تشكيل دادگاه صالحه و تفهيم اتهام به افراد است و من در نامه ام بر اين موضوع تكيه كرده ام.

 
وي افزود: «شايد منظور بخشي از نامه در مورد صحبت هاي رييس قوه قضاييه پيرامون درخواست رييس جمهور قبلي براي آزادي آقايان موسوي و كروبي بوده است كه اين موضوع نيز مستند است و رييس قوه قضاييه در ديدار با برخي نمايندگان مجلس اين موضوع را مطرح كردند لذا نمي تواند كذب باشد و فايل و نوار آن نشست نيز وجود دارد. »