امتیاز مثبت
۰
بی‌توجهی به ابلاغیه‌های بیمه‌ای مجلس/ مجری مصوبات کیست
يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 135467
 
رئیس هیئت مدیره کارفرمایان خدماتی و فنی مهندسی کشور گفت: تامین اجتماعی چند ابلاغیه مجلس از سال ۸۷ تا ۹۱ درباره نحوه دریافت لیست‌های بیمه ای کارکنان شاغل در بخش پیمانکاری را اجرا نمی‌کند.
محمد انتظامی در گفتگو با مهر در ارتباط با روش دریافت حق بیمه کارکنان پیمانکاران طرحهای عمرانی و غیرعمرانی گفت: برای این منظور مجلس از سالهای گذشته تامین اجتماعی را موظف کرده بود که حق بیمه پیمانکاران را صرفا بر مبنای لیست ارائه شده توسط پیمانکار دریافت کند.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان شرکت های خدماتی، پشتیبانی و فنی مهندسی سراسر کشور با اشاره به اینکه متاسفانه این روند در حال حاضر از سوی تامین اجتماعی رعایت نمی شود، اظهار داشت: در مردادماه امسال نیز مجلس در قالب اصلاح ماده ۱۰۴ قانون مالیات های مستقیم به دولت تکلیف کرده بود که دستگاه های اجرایی طرف قرارداد با پیمانکاران و مهندسین مشاور مکلف هستند قوانین پرداخت اصل مالیات و عوارض متعلقه و جریمه های آن را مطابق اصلاحیه یادشده انجام دهند.

انتظامی ادامه داد: متاسفانه با تمام تلاشی که برای ایجاد اشتغال و هموار کردن مسیر برای فعالیت بخش خصوصی انجام می شود، تامین اجتماعی به هیچ عنوان با پیمانکاران و کارآفرینان همراه نیست و از طریق عدم اجرای قوانین مشکلاتی را برای فعالان بخش خدمات کشور ایجاد می کند.

نایب رئیس هیئت مدیره کانون حرف و صنعت استان تهران بیان داشت: آخرین دستوری که در زمینه دریافت حق بیمه بر اساس لیست‌های پیمانکاران توسط مجلس ارائه شد، مربوط به مردادماه امسال است که البته این مورد نیز توسط هیچ یک از شعب تامین اجتماعی در سراسر کشور اجرا نمی شود.

وی یادآور شد: پس از چند سال مطرح بودن این مسئله و دستورات مختلف مجلس، شعب تامین اجتماعی اعلام می کنند در این زمینه برای آنها بخشنامه ای صادر نشده است.

این فعال کارفرمایی با طرح این سئوال که مجری مصوبات مجلس کیست؟ خاطر نشان کرد: آیا کارفرمایان باید به دنبال بخشنامه ها سایتها را بگردند و یا اینکه وقت خود را صرف تقویت تولید و بهبود وضعیت ارائه خدمات کنند.