امتیاز مثبت
۰
نظارت ۳ نهادبروضعیت فروش میوه درسطح شهر
جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب: 335069
 
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با بیان اینکه ۳ نهاده بر وضعیت فروش و قیمت میوه در مغازه های سطح شهر نظارت می کنند، از مردم خواست تخلفات موجود در این زمینه را به اتحادیه گزارش کنند.
نظارت ۳ نهادبروضعیت فروش میوه درسطح شهر
 
اسدالله کارگر در گفتگو با مهر با اشاره به تحولات بازار میوه طی روزهای اخیر، اظهارداشت: قیمت موز در سطح شهر مقداری کاهش داشته و نرخ آن از بین ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان به حدود ۵۶۰۰ رسیده است.

 
وی با بیان اینکه نرخ این میوه در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان است، افزود: طی هفته گذشته گیلاس و سیب گلاب وارد بازار میوه شده اند که قیمت هرکیلوگرم گیلاس در میدان مرکزی میوه و تره بار  بین ۱۱ تا ۱۲ هزارتومان و سیب گلاب حدود ۱۲ تا ۱۴ هزارتومان است.

 
کارگر با اشاره به اینکه مغازه های سطح شهر تنها مجاز هستند ۳۵ درصد سود به نرخ میوه ها اضافه کنند، گفت: ملاک قیمت فروش در سطح شهر توسط اعضای اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، فاکتور خرید آنهاست و این فروشندگان از طریق ۳ نهاد تحت نظارت قرار دارند که این نهادها  در صورت تخلف و  گرانفروشی با  متخلفان برخورد خواهند کرد.

 
کارگر با بیان اینکه اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی بر کار فروشندگان میوه نظارت دارند، ادامه داد: مردم می توانند در صورت مشاهده تخلف و گران فروشی از سوی واحدهای سطح شهر با شماره تلفن ۵۵۶۶۲۳۸۰ تماس بگیرند و موارد تخلف را به اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گزارش کنند و ما نیز در اسرع وقت این مساله را پیگیری خواهیم کرد.

 
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران در بخش دیگری از سخنان خود درباره اینکه آیا سرمازدگی امسال تاثیری بر عرضه و قیمت میوه ها در بازار داشته است؟، گفت: خوشبختانه تاکنون این مساله مشکلی در عرضه و قیمت محصولات ایجاد نکرده است.