امتیاز مثبت
۰
بکارگیری مدیران IT خبره ، ارتقا سطح کیفی وکمی فضای کسب کار شرکت‌های بیمه گری
شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب: 320885
 
صنعت بیمه در دنیا به پشتوانه استفاده فراوان از فناوری اطلاعات یکی از بزرگترین صنایع به روز است و باید در کشور ما نیز با سرعت بیشتری به در این مسیر گام برداشته وبه منظور ارتقا سطح کیفی فضای کسب و کار خود ، در بخش IT توفیقاتی پیدا کند و بمنظور دست یافتن به این مهم می بایست در حوزه IT از مدیرانی با تحصیلات مرتبط ،متخصص وهمواره به روز (Up to Date) در حوزه فناوری اطلاعات استفاده نماید.
بکارگیری مدیران IT خبره ، ارتقا سطح کیفی وکمی فضای کسب کار شرکت‌های بیمه گری
 
مهندس مهدی گواسیائی-  مدرس وکارشناس ارشد در حوزه فناوری اطلاعات

 
به گزارش اقتصادایران آنلاین به نقل از بانکداری ایرانی، عملکرد شرکت‌های بیمه  در سالهای اخیر نشان داده است که نیاز شرکتها به مدیر IT در درجه دوم اهمیت قرارداشته و درصورت نیاز نیز بعضا از مدیرانی با مدارک تحصیلی غیر مرتبط در حوزه IT  استفاده نموده اند که این امر باعث کند شدن رشد وحتی توقف تکنولوژی در این صنعت شده است. اگرچه حضور مدیران بازاریابی و مالی برای شرکت‌های بیمه ضروری است، اما نقش مدیران IT نیز در این صنعت بسیار حائز اهمیت می باشد .

 
جایگاه منحصربه فرد مدیران IT در تشخیص اینکه چطور تصمیم‌های فردی کسب‌‌وکار بر بقیه سازمان تاثیر می‌گذارد، بی نظیر است. واحدهای IT همچنین به‌شدت بر همراستا بودن عملیاتی کسب‌وکار در رفتار مشتری متمرکز هستند. این امر باعث می‌شود تصویری جامع از فضای کسب‌وکار داشته باشند و در نتیجه واحدهای مختلف بتوانند بر کارکرد حوزه خودشان تمرکز کنند. به این ترتیب، فرآیندهای کسب‌وکار نیز ساده‌سازی شده، داده‌های فردی کنار رفته و با هوش کسب‌وکاری که به‌دست می‌آورند، می‌توانند تصمیم‌های داده‌محور اتخاذ کنند.

 
یکی از مهمترین خصیصه های یک شرکت موفق، به‌روز ماندن (Up to Date)آن شرکت است که این خصیصه در مدیران IT  نهادینه است و می تواند به شرکتها کمک شایان توجهی بکند. در واقع  هر چه تکنولوژی پیشرفت می‌کند، زندگی ساده‌تر و در عین حال هوشمند ‌تر می‌شود. برای باقی ماندن  شرکت های بیمه در فضای  رقابتی ، حضور یک مدیر IT متخصص وخبره ،الزامی است تا بتواند وضع موجود را بررسی کرده و با استفاده از تکنولوژی‌های مختلفی که می‌تواند ،فضای کسب‌وکار را متمایز کنند، چابکی سازمان را رقم بزند. وبا تمرکز بر سرعت و چابکی  سازمان ، سرمایه‌گذاری‌ها  را به بالاترین سطح خود افزایش داده و شرکت را همگام با پیشرفت‌های تکنولوژی رشد دهند.البته نباید از این موضوع غافل شد که  پیاده‌سازی تکنولوژی دائم در حال تغییر است و به سرمایه‌گذاری مستمر، نیاز مند است.

 
و نهایتا اینکه مدایران فعال در حوزه فناوری اطلاعات ،دارای هوشیاری امنیتی هستند وازطرف دیگر تامین امنیت داده‌های مشتریان برای ایجاد حس اعتماد در آنها ضروری است. وحفاظت از داده‌های کسب‌وکار و دارایی‌ها و تکنولوژی‌های شرکتهای بیمه در برابر تهدیدها نیز به همان اندازه  دارای اهمیت است. در واقع  ایمنی پیشگیرانه برای سلامت و شهرت شرکت ها لازم و ضروری است. ونهایتا وجود مدیران IT می تواند سطح کیفی فعالیت در حوزه بیمه گری  را ارتقا داده و آنها را  در فضای کسب و کار خود موفق کند.