امتیاز مثبت
۰
عجیب‌ترین پدیده‌های غیر عادی نقص عضو در بدن +تصاویر
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۵۲
کد مطلب: 226853
 
تولد نوزاد ناقص ترس هر پدر و مادری در دوران بارداری است که نقص عضو یکی از بد‌ترین شرایطی است که ممکن است برای نوزاد به وجود بیاید و خوشبختانه با انجام آزمایشات ژنتیکی پیشرفته قبل از بارداری احتمال وقوع آن بسیار کم شده است.

۱. دوقلوهای به هم چسبیده 

یک اختلال در هنگام تولد، متولد شدن دوقلوهایی است که با هم در یک یا چند بخش از بدن خود پیوست دارند. در موارد بسیار نادر گاهی اوقات دوقلوهای به هم چسبیده را می‌توان از هم جدا کرد، اما بیشتر این امکان پذیر نیست. 
 

 

 
۲. سندرم Ambras
سندرم Ambras اختلالی است که باعث می‌شود کسی با موهای بیش از حد بر روی صورت و بدن متولد شود. این بیماری که خوشبختانه یک بیماری بسیار نادر است و در واقع، تنها ۴۰ انسان در جهان با آن وجود دارد یک بیماری بسیار ناتوان کننده برای کودکان است و این گونه افراد عمر کمی دارند.
 

 

 
۳. اندام‌ها ذوب شده
اندام‌ها ذوب شده درواقع دو دست و پا که به هم متصل هستند و این می‌تواند در برخی از موارد با انگشتان پا یا انگشتان دست رخ می‌دهد، اما در یک مورد اخیر در پرو، یک دختر جوان پاهای او به طور کامل ذوب شده به دنیا آمد، و او به ظاهر شبیه به یک پری دریایی بود و در هر ۷۰۰۰۰ نوزادیکی دارای این اختلالمی باشد.
 

 

 
۴. Foetus in Foetu
Foetus در foetu زمانی است که یک کودک با دوقلوی خود در درون او به دنیا بیاید و ظاهرا به بارداری شباهت دارد. هر دو دوقلو‌ها معمولا از جنس در درون هم هستند، اما در دوران بارداری شکل گرفته‌اند، یکی توسط دیگر جذب می‌شود و شروع به زندگی کردن مانند یک انگل درون دیگری می‌کند.
 
۵. progressiva ossificans Fibrodysplasia
کودکانی که با این بیماری متولد می‌شوند استخوان‌هایشان در مناطقی صدمه دیده است. کودک مبتلا به progressiva ossificans fibrodysplasia استخوان توسعه در بدن او به اندازه کافی بزرگ است که آن را می‌تواند تبدیل به فردی ناتوان کننده کند. استخوان نمی‌تواند در عمل جراحی برداشته شود، چون باعث می‌شود استخوان بیشتر رشد کند و زخم‌های عمیقی به وجود‌ آید.
 
۶. Progeria
Progeria یک در هشت میلیون تولد رخ می‌دهد. کودکان مبتلا به progeria موهای خود را از دست می‌دهند، چین و چروک در بدنشان به وجود می‌‌آید، و بر روی صورت آن‌ها پیری و علایم سالمندی وجود دارد. آسیب شدید شریانی ناشی از بیماری در آن‌ها بدان معنی است که بسیاری از افراد مبتلا در له آن در زمان نوجوانی می‌میرند و عمر کوتاهی دارند.
 

 
۷. Anencephaly
Anencephaly از عدم وجود مغز و و‌تر ستون فقرات است. هیچ درمان اولیه برای آن وجود ندارد و نوزادان مبتلا به anencephalic در هنگام زایمان می‌میرند. به گفته موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی، «یک نوزاد متولد شده با anencephaly معمولا کور، کر، ناخودآگاه، و قادر به احساس درد است. اگر چه بعضی از افراد با anencephaly ممکن است با یک ساقه اصلی مغزی به دنیا بیایند، اما عدم وجود یک مغز به طور دائم از قوانین در هر زمان دیگری برای به دست آوردن هوشیاری است. اما اقدامات لوازم جانبی مانند تنفس و پاسخ به صدا و یا لمس در نوراد اتفاق می‌افتد.
 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران