امتیاز مثبت
۰
ستاد تنظیم بازار: صادرات سیب زمینی و پیاز از ۱۵ فروردین ممنوع است
شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب: 342953
 
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور تنظیم بازار داخلی سیب زمینی و پیاز، صادرات این محصولات از پانزدهم فروردین ماه ممنوع شده است. «عباس قبادی» افزود: در هفته‌های گذشته، صادرات پیاز به کشور‌های همسایه بویژه عراق به یکی از دلایل اصلی بالا رفتن قیمت این محصول تبدیل شد.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور تنظیم بازار داخلی سیب زمینی و پیاز، صادرات این محصولات از پانزدهم فروردین ماه ممنوع شده است.

 
«عباس قبادی» امروز (شنبه) در گفتگو با ایرنا افزود: در هفته‌های گذشته، صادرات پیاز به کشور‌های همسایه بویژه عراق به یکی از دلایل اصلی بالا رفتن قیمت این محصول تبدیل شد.

 
دبیر ستاد تنظیم بازار کشور خاطرنشان کرد: به همین دلیل ستاد تنظیم بازار صادرات این محصول به همراه سیب زمینی را از پنجشنبه ۱۵ فروردین ماه ممنوع اعلام کرد.

 
وی ادامه داد: همچنین این ستاد صادرات گوجه فرنگی از استان‌های جنوبی را آزاد اعلام کرد.

 
به گزارش ایرنا، در روز‌های اخیر قیمت هر کیلو پیاز از مرز ۱۴ هزار تومان گذشت.

 
۲۹ اسفندماه گذشته «حسین اصغری» مدیرکل دفتر محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی درباره دلایل افزایش قیمت این محصولات گفته بود: بارندگی‌های اخیر در استان‌های خوزستان و جنوب کرمان برداشت محصولاتی، چون پیاز، سیب زمینی و خیار را با مشکل مواجه کرده است.

 
وی پیش بینی کرده بود با از سرگیری برداشت و بهبود شرایط حمل و نقل قیمت‌ها متعادل شود.