امتیاز مثبت
۰
پیش بینی باران ۴ روزه در ۱۲ استان / شمال ۷ درجه سرد می‌شود
يکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب: 346049
 
سازمان هواشناسی از باران، رعد و برق و وزش باد شدید ۴ روزه در ۱۲ استان خبر داد و اعلام کرد: در نوار ساحلی دریای خزر دما ۵ تا ۷ درجه کاهش می‌یابد.
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز با نفوذ جریان خنک شمالی روی نوار شمالی کشور برای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان، ابرناکی، بارش باران و برای شمال خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شمال آذربایجان شرقی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.

 
فردا در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش پراکنده و در شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد روی خواهد داد.

 
سه شنبه 9 مهرماه برای گیلان و مازندران بارش پراکنده پیثش بینی شده و از بعدازظهر به تدریج پدید کاهش ابر روی می‌دهد. امروز دریای خزر مواج بوده و دما در نوار شمالی کشور 5 تا 7 درجه کاهش می‌یابد.

 
سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرده از ساعات بعدازظهر امروز در جنوب کشور برای نیمه جنوبی کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان،‌جنوب شرق فارس و برخی مناطق هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

 
این شرایط درساعات بعدازظهر فردا برای برخی مناطق کرمان، جنوب شرق فارس، شمال و غرب هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان روی می‌دهد. روزهای سه شنبه و چهارشنبه به ویژه در ساعات بعدازظهر برای برخی مناطق سیستان و بلوچستان، برخی مناطق کرمان، شمال هرمزگان و جنوب خراسان جنوبی رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.