امتیاز مثبت
۰
رییس اتحادیه کفاشان دست دوز مطرح کرد:
توانایی تامین نیاز کفش کشور را داریم
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۹
کد مطلب: 346328
 
نمایشگاه بین المللی امپکس، کیف و کفش، چرم و صنایع وابسته تهران، لغایت ۲۹ مهرماه لغایت ۲ آذر ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود، به همین مناسبت نشست خبری با ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی امپکس برگزارشد.
رسول شجری، رییس اتحادیه صنف کفاشان دست دوز تهران ضمن اشاره به این موضوع که برگزاری نمایشگاه بین المللی امپکس درطی ۸ سال گذشته موفق به تغییرات مهمی در صنعت شده است، ادامه داد: باتوجه به فاصله‌ای که صنعت کیف و کفش ایران با سایر کشور‌ها داشت، این نمایشگاه توانست صنعت کیف و کفش را به کشور‌های ایتالیا، هند، پاکستان و ترکیه و چین، تایلند معرفی کند.


رییس اتحادیه صنف کفاشان دست دوز تهران ضمن اشاره به فضای ۱۵ هزارمترمربع این نمایشگاه ادامه داد:۱۸۳ کشور خارجی در این نمایشگاه حضور دارند.


وی ضمن تاکید به این موضوع که به هبچ کشورخارجی اجازه فروش محصولات و عرضه محصولات ندادیم، مطرح کرد:حضور این شرکت‌ها تنها بمنظور عرضه مواد اولیه و تجهیزات است.


بنی زاده ضمن اشاره به این مطلب که دباغی چرم و بخش عمده مواد اولیه از کشور‌های خارجی تامین می‌شد، و همچنینین ضمن اشاره به تحریم‌ها که در شرایط کنونی به فرصت تبدیل شده است گفت::کلیه موادی که از خارج از کشور وارد میکردیم در داخل تولید کردیم.


این مقام مسوول یادآورشد:رقم ۲۰ درصد صادرات مواد اولیه خارج از کشور را به ۱۰ الی ۱۲ درصد رساندیم.

رییس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران گفت: در حال حاضر کفش ایرانی به کشور‌هایی همچون عراق، افغانستان، آذربایجان و روسیه صادر می‌شود.


رسول شجری با تاکید بر اینکه صنعت کفش کشور پاسخگوی نیاز دو برابر جمعیت فعلی ایران است، اظهار کرد: صنعت کفش ایران با توجه به میزان تولید و توانایی‌هایی که دارد، در صورت تامین مواد اولیه می‌تواند نیاز ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت را پاسخ دهد.


وی ادامه داد: در حال حاضر نیز این صنعت به راحتی پاسخگوی بازار داخل ایران بوده و صادرات به کشور‌های عراق، افغانستان، آذربایجان و روسیه را نیز انجام می‌دهد.


رییس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران در مورد آمار واردات خاطرنشان کرد: طبق آمار رسمی اعلام شده از سوی گمرک، سال گذشته میزان واردات کفش ما در حدود ۵۰۰ میلیون دلار بوده است، اما آمار اعلام شده از سوی کشور‌های صادرکننده به ایران ۷۰۰- ۸۰۰ میلیون دلار بوده است. اما طبق آمار‌ها طی سال‌های اخیر ۶۱۰ میلیون دلار کاهش واردات داشته‌ایم و هیچ کمبودی هم در بازار دیده نشده است.


وی در مورد صادرات ایران نیز گفت: در سال ۹۶ میزان صادرات ما ۸۸ میلیون دلار به صورت رسمی و ۱۰۹ میلیون دلار به صورت غیر رسمی بوده است که رقم غیررسمی آن در سال ۹۷ به ۱۷۰ میلیون دلار رسیده است.


رییس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران اعلام کرد: ششمین نمایشگاه بین‌المللی چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته از ۲۹ مهرماه لغایت ۲ آبان ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌اللملی برگزار خواهد شد. در این دوره نمایشگاه ۱۸۳ شرکت ایرانی و خارجی شامل چین، ترکیه و نمایندگان آلمان و ایتالیا در ایران حضور دارند.